from 300.00 TL
Check Availability

Bodrum Dalyan Turu

Bodrum, Muğla, Turkey
Excellent
Duration

11

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

200 people

Languages

___

Overview

Dalyan bölgesi sadece ülkemizin değil dünyanın da en önde gelen tatil bölgelerinin başında gelir. Her yıl gerek ülke içinden gerekse ülke dışından gelen yüzbinlerce turistin öncelikli olarak tercih ettiği bölgelerin başında gelmektedir. Şayet bu güne kadar Dalyan’ı ziyaret etmediyseniz çok şey kaybettiğinizi söyleyebiliriz. Hemen elimin altında olan böylesi mükemmel bir güzellikten neden mahrum kalasınız ki? Bugüne kadar deneyimlemeyen konuklarımız bundan sonraki ilk Bodrum tatillerinde Dalyan’ı da yapılacaklar listesine eklemeli.

Bodrum Dalyan Turu- İztuzu Plazı, bugüne kadar gitmemiş dahi olanız kesinlikle adını duymuşsunuzdur. Böyle bir deneyiminden kendinizi ve sevdiklerinizi mahrum etmemelisiniz.

 

 

Bodrum Dalyan Turu – İztuzu Plajı Hakkında Merak Edilenler

 

Bodrum sadece ülkemizin değil dünyanın da en güzel coğrafyalarından birisi. BU sebeple her yıl milyonlarca insanın öncelikli tercihi olan bölgede yapılacaklar listesi sınırsız desek çok da yanılmış olmayız. Hemen her zevke uygun bir tercih Bordum’da sizleri bekliyor. Bodrum Dalyan Turu’da bu listenin en üst sıralarından yer alıyor.

Bodrum Dalyan Turu’nu deneyimli ve profesyonel ekibiz eşliğinde yapıyoruz. Rota hava şartlarını da göz önüne alarak en ideal şekilde hazırlanıyor ve amacımız elbette maksimum eğlence oluyor. Tur boyunca geçireceğiniz zaman için söylenecek en uygun tabir; mavinin ve yeşilin muhteşem birlikteliği olacaktır.

 

 

Bodrum Dalyan Turu – İztuzu Plajı Gelirken Neler Getirelim

 

Dalyan turuna katılacak konuklarımız gerekli hazırlıkları yaparsa kesinlikle muhteşem ve unutulmaz bir deneyim geçirecekler. Peki, tura katılmadan önce nasıl bir hazırlık yapmalıyız? Yanımızda neler getirmeliyiz?

 • Öncelikle şunu belirtmemiz gerek ki; zamanımızın çoğu güneş altın geçecek. Bu sebeple katılımcıların şapkalarını ve güneş gözlüklerini yanlarına almaları son derece önemlidir. Yine güneşlenmek isteyen konuklarımız da güneş kremlerini unutmasınlar.
 • Tur boyunca birbirinden eğlenceli aktiviteler sizleri bekliyor olacak. Örneğin çamur banyosunda geçireceğiniz zamanı uzun süre unutamayacaksınız. Bu sebeple tura gelirken yanınızda mayo ve yedek birkaç parça giysi almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Böyle doğal bir güzelliği yapılacak yolculuğu ölümsüzleştirmek de son derece önemli. Katılımcıların yanlarında kameralarını getirmelerini kesinlikle tavsiye ediyoruz.

 

 

Bodrum Dalyan Turu – İztuzu Plajında Nerelere Gidiyoruz?

 

Bodrum Dalyan Turu – İztuzu Plajının sadece ülkemizin değil dünyanın da önde gelen tatil bölgelerinden birisi olduğunu belirtmiştik. Peki bu bölgede geçireceğimiz zaman zarfından nereleri göreceğiz? İsterseniz biraz da onlara bakalım.

Dalyan Nehrinde doğanın kalbine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Özel teknelerimiz ile nehrin sularında ilerlerken bir yanımız yeşil bir yanımız mavi.

Kaunos Antik kentinde bulunan Kral  Mezarları tarih ve kültür tutkunları için mükemmel bir manzara ve deneyim olacak. Nehir boyunca devam ederek, dünyanın en güzel plajlarından birisi olan İztuzu Plajına geliyoruz.  Şundan emin olabilirsiniz ki; yüzmek için daha güzel bir denizi bulmanız çok zor. Ayrıca plaj carette carettalarında üreme noktası.  Dalyan denildiğinde insanın aklına ilk gelenler arasında kuşkusuz ki çamur banyosu da var. Çamur banyosu olmadan Dalyan Turu’nun tamamlanması mümkün değil. Çamur banyosu içinde bulunan doğal mineraller sayesinde cildinizi gençleştirirken bedeniniz arındırıyor. Böyle bir keyiften kimse mahrum kalmak istemez.

 

 

Covid 19 Kapsamında Alınan Tedbirler

 

Covid 19 salgını ülke çapında alınan tedbirler ile kontrol altına alındı. Yine de tur boyunca gerekli olan bütün önlemleri alıyoruz. Konuklarımızın huzur ve sağlığı bizim için her şeyin ötesinde. Bu sebeple de hem katılımcıların hem de tur personelimizin önlemlere maksimum seviyede riayet etmelerini bekliyoruz.

Highlights

 • 07:30-19:30 Tur Süresi
 • Otobüs İle Dalyan'a İntikal
 • Kaunos Mezarlıklarını ziyaret
 • Dalyan çamur banyosu
 • Sabah kahvaltısı
 • Öğle Yemeği
 • Otel Transferi

What you will do

Expand All
06:30-07:00 Otel Transferi
06:30-07:00 Otel Transferi
08:30-09:00 saatleri arasında Bodrum ve çevre beldelerinde kalan misafirler otobüs ile otellerden alınır..
08:00-08:45 Sabah Kahvaltısı

08:00-08:45 Antlaşmalı olduğumuz bir restorant'ta sabah kahvaltısı molası veriyoruz.

08:45-11:05 Dalyan ilçesine otobüsle intikal
08:45-11:05 Dalyan ilçesine otobüsle intikal
08:45-11:05 Dalyan ilçesine otobüsle intikal. Bu esnada tur rehberimiz Dalyan turu ile ilgili bilmeniz geren konuları ele alır.
11:45-12:45 Dalyan Çamur Banyoları
11:45-12:45 Dalyan Çamur Banyoları
11:45-12:15 Dalyan çamur banyolarında 60 dk boyunca istirahat ediyoruz. Arzu eden misafirler çamur banyolarını, arzu edenler de termal sıcak su havuzlarını kullanabilir. Banyoların birçok sağlık sorununa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmış , yerli ve yabancı binlerce misafire yer sahipliği yapıyor.
13:00-13:15 Kaunos Kral Mezarlıkları
13:00-13:15 Kaunos Kral Mezarlıkları
13:00-13:15 arasında Kaunos Kral Mezarlıklarını ziyaret ediyoruz. Tekneler ile mezarlıklara mümkün olduğu kadar yanaşıyoruz. Kaunos mezarlıkları çok yüksek ve hakim kayalıklar üzerinde inşa edildiği için tekneler ile kilometrelerce uzakta olmamıza rağmen sanki dibimizdeymiş izlenimi verir. Rehberler sizlere yerin tarihi önemini ve hikayesini yüksek sesle herkesin duyacağı şekilde anlatır.
13:45-14:45 İz Tuzu Sahili Ziyareti
13:45-14:45 İz Tuzu Sahili Ziyareti
13:45-14:45 İz Tuzu sahiline ulaştığımızda daha önce de belirtiğimiz gibi Dalyan kooperatifinin piyade teknelerine transfer oluyoruz ve Dalyan nehrinin sığ deltasına denizden giriş yapıyoruz. Tekneler 20 kişi taşıma kapasitesine sahiptir. İz Tuzu sahilinde 60 dk konaklıyoruz. İz tuzu sahiline Kaplumbağa plajı da denir. Sebebi dünyaca ünlü ve UNESCO tarafından koruma altında olan Karetta Karetta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı nadir sahillerden biridir. İz Tuzu birçoğunuzun bildiği gibi bu nedenden dolayı koruma altında olan bir Milli Parktır. Sahilde zaman geçirdiğiniz süre boyunca denizden 5 m'ye kadar havlunuzu koymanız yasak olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni o bölgenin muhtemel yumurtaların olduğu alanları kapsamasıdır.
14:45-15:15 Dalyan Limanına geri dönüş
14:45-15:15 Dalyan Limanına geri dönüş
14:45-15:15 saatleri arasında piyade tekneleri ile Dalyan limanına geri dönüyoruz.
15:15-15:45 Öğle Yemeği

15:15-15:45 Öğle Yemeği

16:00-18:30 Bodruma geri dönüş intikali
16:00-18:30 Bodruma geri dönüş intikali
16:00-18:30 Bodruma geri dönüş intikali. Yaklaşık 2.5 saatlik otobüs yolculuğu sonrası misafirler alındıkları otellere geri bırakılıyor.

Included/Excluded

 • Bodrum'dan Dalyan'a Otobüs yolculuğu
 • İz tuzu plajını 1 saat ziyaret
 • Dalyan Çamur banyoları ziyaret
 • Kaunos mezarlıklarını ziyaret
 • Sabah kahvaltısı
 • Öğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Fast Food
 • İçecekler
 • Resim ve Video çekimi

Activity's Location

Bodrum, Muğla, Turkey

FAQs

Gün boyunca içeceklerimizi satın alabilecek bir yer var mı?
Doğrudur gün boyunca ana teknede her katta bulunan barlardan içeceklerinizi ücret karşılığında temin edebilirsiniz. Dalyana varınca da kooperatif piyade teknelerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca İz Tuzu Plajında ve çamur banyoları tesislerinde bulunan restorant barlardan içecek satın alabilirsiniz.
Mavi yengeç satın alabileceğimiz bir yer var mı?
İz tuzu sahili yakınlarında birçok balıkçı teknesi bulunur ve bunlar özellikle mavi yengeç yakalar. Tur tekneleri ile balıkçı tekneleri anlaşmalıdır. Balıkçı teknleri turistlere kareta kareta kaplumbağlarını göstermek için çaba gösterir. Kaplumbağalar yangeçlere bayılır ve bunu bilen balıkçılar kaplumbağaları ipe bağlı bir yengeçle su yüzeyine çeker. Aynı zamanda da mavi yengeç yemek isteyen misafirlere satarlar. Bu şekilde her iki taraf da birbirine yardımcı olur.

Reviews

5/5
Excellent
Based on 1 review
Excellent
1
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Bodrum Dalyan Turu
Malcolm
11/03/2024
Wow, awesome weblog structure! How long have you ever been blogging for? you made running a blog glance easy. The whole look of your website is great, let alone the content material! You can see similar here sklep
Showing 1 - 1 of 1 in total

Write a review

from 300.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

8959 Reviews

You might also like