from 240.00 TL
Check Availability

Bodrum Efes Turu

Bodrum, Muğla, Turkey
Excellent
Duration

12 saat

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

45 people

Languages

___

Overview

Bodrum Efes Turu, özellikle tarih tutkunları için mükemmel tercih. Çoğu insan için tatil denildiğinde ilk akla gelen deniz, kum ve eğlence olsa da başka tatil alternatifleri de yok değil. Özellikle kültür turizmi bu noktada ön plana çıkan bir kavram ve  tarih ve kültür tutkunu konuklar tarafından son yıllarda en sık tercih edilen aktivitelerin başında yer alıyor. Şayet bir tarih ve kültür tutkunu olarak bugüne kadar Efes Antik Kenti’ni görmediyseniz çok şey kaçırdığınızı söyleyebiliriz. Bodrum Efes Turu ile geçmiş zamanlara bir yolculuk sizleri bekliyor.

Bodrum sadece ülkemizin değil dünyanın da en önde gelen turistik bölgelerinin başında geliyor. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin öncelikli tercihi olan Bodrum, mükemmel doğası ve eşsiz denizinin yanı sıra zengin tarih mirası ile de ön plana çıkıyor. Tarih mirası denildiğinde akla gelen ilk yer de doğal olarak Efes Antik Kenti.

 

 

Bodrum Efes Turu Hakkında

 

Efes Antik Kenti’nin tarihi çok uzun yıllar önceye dayanıyor. Bölgenin ve şehrin ilk misafirleri İyonyalılar. Kadim bir Yunan medeniyeti olan İyonyalıların Ege bölgesine gelişi ile kurulduğu tahmin ediliyor. Yunan kültürünün en önemli yapılarından birisi olan tiyatroları gördüğünüzde ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Efes Antik Kenti, Yunanların ardından bölgeye hakim olan Roma İmparatorluğu için de son derece önemli bir şehir. Şehir içinde bulunan yapıların çoğu da Roma İmparatorluğu dönemine ait. Roma İmparatorluğundan sonra bölgeye sırası ile Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları sahip olmuş. Ve bütün bu medeniyetler kendi kültürlerini bir şekilde şehre yansıtmayı ve muhafaza etmeyi başarmış durumda. Sizler de bu tura katılarak tarihin ilk dönemlerine yapılacak bir yolculuğa çıkacaksınız. Aileniz ve sevdikleriniz ile uzun yıllar boyu unutamayacağınız bir tatil deneyimi sizleri bekliyor. Bodrum Efes Turu’na katıldıktan sonra geleneksel tatil anlayışınızın kökünden değişeceğine ve yepyeni bir ilgi alanına sahip olacağınıza emin olabilirsiniz.

 

 

Bodrum Efes Turunda Nereleri Görüyoruz?

 

Bodrum Efes Turu rotamız alanında deneyimli ve profesyonel tur rehberlerimiz tarafından hazırlanır ve en ufak bir ayrıntı bile atlanmaz. Bu sayede bölgede bulunan bütün güzellikleri deneyimleyebilir ve mükemmel bir kültür şöleni yaşarsınız.

Bodrum Efes Turu çerçevesinde göreceğimiz en önemli yerlerin başında dünyaca ünlü Celcus Kütüphanesi geliyor. Tarihin ilk ve en önemli kütüphanelerinden birisi olan Celsus Kütüphanesi duraklarımızdan ilki diyebiliriz. Tur kapsamında ziyaret edeceğimiz bir diğer nokta da dünya tarih mirasında da yer alan, 25 bin kişilik dev antik tiyatro. Antik Yunan kültürünün en önemli yapılarından birisi olan antik tiyatro sizleri kelimenin gerçek anlamı ile büyüleyecek diyebiliriz. Bölgede ziyaret edilecek yerler tabi ki de bitmez. Dünyaca ünlü Artemis Tapınağı da bunlardan birisi. Üzerinden binlerce yıl geçmesine rağmen ayakta kalmayı başarmış yapıyı kesinlikle görmelisiniz. Bütün bunlarından yanında tarihi Agora, Yamaç evleri ve daha birçok yapı tur boyunca sizlerin ziyaretiniz bekliyor.

 

 

Bodrum Efes Turu Merak Edilenler?

 

Bodrum Efes Turuna katılacak konuklarımıza şapkalarını ve güneş gözlüklerini yanlarına almalarını tavsiye ederiz. Bunun yanında kameralar da kültür tatillerinin olmazsa olmazlarını başında geliyor.

Covid 19 kapsamında alınan tedbirler de en çok merak edilenlerin başında geliyor. Her ne kadar alınan tedbirler ile salgın kontrol altına alınmış gibi görünse de sağlığını bizim için her şeyden önemli. Bu sebeple tur boyunca, ateş ölçümünden sosyal mesafe ve maske kullanımına kadar gerekli bütün önlemler alınmış durumda.

Highlights

 • 07:00-20:30 Tur süresi
 • Perşembe ve Pazar
 • Otel Transferi
 • 3 saatlik Otobüs Yolculuğu
 • Rehberlik hizmeti
 • Efes kentine giriş ücreti dahil değil

What you will do

Expand All
06:30-07:00 Otel Transferi
06:30-07:00 Otel Transferi
06:30-07:00 saatleri arasında Bodrum ve çevre beldelerden Otobüslerle misafirlerimizi otellerden alıyoruz.
07:15-08:15 Kahvaltı noktasına intikal

07:15-08:15 yaklaşık 1 saat sonra yol üzerinde anlaşmalı olduğumuz bir restorantta sabah kahvaltısı için 30 dk mola.

08:45-10:45 Efes Kentine İntikal
08:45-10:45 Efes Kentine İntikal
08:45-10:45 yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Efes'e ulaşıyoruz. Otobüste giderken rehber arkadaşlar misafirlerden Efes kenti giriş ücretlerini toplayacaklar. Bu ücret her sene değişiklik gösterir. Sabah kahvaltısının ardından otobüs Selçuk istikametine hareket etmektedir. Yolda rehberimiz size gezi programı hakkında bilgi verecektir. Seyahat ederken kır tarafını keşfetmek için harika bir fırsatınız olacak. Selçuk'ta bir zeytinyağı ve lokum fabrikasını ziyaret edeceğiz.
11:00-12:30 Efes Kentini Ziyaret
11:00-12:30 Efes Kentini Ziyaret
11:00-12:30 Efes şehrini 2 saat ziyaret ediyoruz.Ilk 60 dakika, bu cazibe merkezleri hakkında daha fazla bilgi vermek için rehberleriniz eşlik edecek. Ve bundan sonra 60 dakikalık boş zamanınız olacak
12:30-14:00 Meryem Ana Evini Ziyaret
12:30-14:00 Meryem Ana Evini Ziyaret
12:30-14:00 saatleri arasında Meryem Ana evini ziyaret ediyoruz. Bu arada Meryem ana evine ziyaret eksta ücrete tabidir. Meryem Ana evini ziyaret etmek isteyenler ile evi ziyaret ederken arta kalan misafirlerimiz Efes kentinde serbest zamana sahip olucaklarıdır.
14:00-15:00 Öğle Yemeği

Dönüşte Selçuk'ta bir restoranda öğle yemeği için 60 dakikalık mola. Öğle yemeği açık büfe olarak servis edilecektir.

15:30-19:30 Bodrum'a Dönüş
15:30-19:30 Bodrum'a Dönüş
15:30-19:30 saatleri arasında Bodrum'a dönüş intikali ve misafirleri otellere geri bırakılma.

Included/Excluded

 • Otel Transferi
 • Geri Bırakılma
 • Efes Kentine Giriş ücreti
 • Kahvaltı
 • Oğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Efes Kentine Giriş ücreti
 • Meryem Ana evine giriş ücreti
 • Fast food
 • İçecekler
 • Resim ve video çekimi

Activity's Location

Bodrum, Muğla, Turkey

FAQs

Antik Efes kentine giriş ücreti fiyata dahil mi?
Antik Efes kentine giriş ücreti tur fiyatına dahil değil. Tur rehberi intikal esnasında otobüste herkesten tek tek giriş ücretini toplayacaktır.
Meryem Ana evine giriş ücreti fiyata dahil mi?
Meryem Ana evine giriş ücreti fiyata dahil değildir. Nitekim bu tercihe açık bırakılmıştır. Arzu eden misafirler giriş ücretini giriş esnasında kendileri öder.

Reviews

5/5
Excellent
Based on 1 review
Excellent
1
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Bodrum Efes Turu
Ernest
11/03/2024
Wow, fantastic blog layout! How long have you ever been blogging for? you made blogging glance easy. The entire look of your website is magnificent, as smartly as the content! You can see similar here sklep internetowy
Showing 1 - 1 of 1 in total

Write a review

from 240.00 TL
Extras
 • Meryem Ana giriş ücreti(80.00 TL)

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

8963 Reviews

You might also like