from 240.00 TL
Check Availability

Bodrum Pamukkale Turu

Bodrum, Muğla, Turkey
Not Rated
Duration

12 saat

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

45 people

Languages

___

Overview

Bodrum Pamukkale Turu ile sadece ülkemizin değil dünyanın da en güzel ve görülmesi gereken noktalarından birisi olan Pamukkale’de unutulmaz bir gün yaşamaya hazır mısınız? Pamukkale gerek tarihi dokusu gerekse mükemmel doğal güzellikleri ile kesinlikle görülmesi gereken bir bölge. Şayet bugüne kadar görmediyseniz çok şey kaçırdığınıza emin olabilirsiz. Bölge sadece ülke çapında değil dünya çapında bir üne sahip. Bu sebeple her yıl dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca insan tarafından öncelikli olarak tercih ediliyor.
Son yıllarda bölgeye yönelik olarak artmış olan talep beraberinde bölgede de büyük bir gelişim yaşanmasına sebep oldu. Bodrum Pamukkale Turuna katılacak konuklar için bölgede geçirecekleri zaman zarfından her türlü imkana ulaşmak son derece kolay. Aileniz ve sevdikleriniz ile uzun yıllar boyu unutamayacağınız bir tatil aktivitesi için Bodrum Pamukkale Turlarını kesinlikle incelemenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

Bodrum Pamukkale Turu Hakkında

 

Bodrum Pamukkale Turu, şifalı suların ve doğal bir güzelliğin yanında tarihi bir mirası da sizlerle buluşturuyor. Bilindiği gibi bölge tarihin eski dönemlerinden bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış durumda. Bölgenin milattan önceki yıllara kadar uzanan geçmişi ile Yunan medeniyetinin filizlendiği dönemlere şahit olabilirsiniz. Antik Yunan medeniyetlerinin ardından bölgeye Roma İmparatorluğu hakim olmuş durumda. Tıpkı bir önceki dönemde olduğu gibi Roma döneminde de bölgeye coğrafi konumu gereği son derece öne verilmiş durumda. Roma İmparatorluğunu izleyen dönemde de bölgenin yeni sahibi Osmanlı İmparatorluğu oluyor.

Pamukkale’de geçireceğiniz zaman zarfından bütün bu tarih mirasına da tanıklık edebilirsiniz. Bilindiği gibi bölgede yer alan birçok yapı günümüzde UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış durumda bulunuyor. Bu sebeple özellikle tarih tutkunu konukların öncelikli olarak katılmaları gereken bir tur.

 

 

Borum Pamukkale Turu ile Nereleri Görebiliriz

 

Bodrum Pamukkale Turuna katılacak konuklara güzel ve eğeleneli vakit geçireceklerini garanti edebiliriz. Deneyimli rehberlerimiz tarafından özel olarak hazırlanmış rotalarda unutulmaz bir tatil deneyimi sizleri bekliyor.

Kesinlikle görülmesi gereken bölgelerin başında tarihi Hierapolis antik kenti geliyor. Dünyanın ilk ve en önemli ticaret merkezlerinden birisi olan kent asılar boyu bu özelliğini korumayı başarmış. Hierapolis kentinin kalıntıları arasından gezerken kendiniz tarihin o dönemlerinde bulacaksınız. Kent içerisinde bulunan antik tiyatro ise kesinlikle görülmesi gerekenler listesinin ilk sırasında yer alıyor.

Pamukkale Travertenleri bölgenin belki de en çok ziyaret edilen bölgesi. Kalsiyum karbonat bileşimindeki tortul kayaçlardan oluşan bölge eşsiz güzelliğinin yanı sıra şifalı suları ile ön plan çıkıyor. Böylesi bir güzelliği kesinlikle görmelisiniz.

 

 

Bodrum Pamukkale Turu Nasıl Hazırlanalım

 

Bölgede geçireceğiniz zaman zarfından tur rehberlerimiz sürekli olan sizinle birlikte olacak ve sizler mükemmel tatil deneyimi için yönlendirecek. Peki bu tura katılmadan önce yanımıza neler almalıyız?

Öncelikle tatil çantanıza güneş gözlüğünüzü ve şapkanızı koymayı kesinlikle unutmayın. Uzun sürecek tur süresince güneşten korunmanız son derece önemli.
Bölge sadece ülkemizin değil dünyanın da en güzel coğrafyalarından birisi. Fotoğraf çekmek ve bu macerayı ölümsüzleştirmek isteyen konukların kameralarını da çantalarına koymalarını tavsiye ediyoruz.

 

 

Covid 19 Kapsamında Alınan Tedbirler

 

 • Covid 19 salgını, ülke çapında alınan tedbirler ile kontrol altına alınmış görünüyor. Yine de gerekli bütün tedbirlere uymak son derece önemli. Sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmeniz bizim için her şeyin önünde. Bu nedenle;
 • Tura katılacak bütün konukların ateş ölçümleri yapılmaktadır.
 • Tur boyunca bütün alanlarda sosyal mesafe kurallarını uygun davranılır.

Highlights

 • 07:00-19:30 Tur süresi
 • Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi
 • Otel Transferi
 • 3 saatlik Otobüs Yolculuğu
 • Rehberlik hizmeti
 • Pamukkale'ye giriş ücreti dahil değil

What you will do

Expand All
06:30-07:00 Otel Transferi
06:30-07:00 Otel Transferi
06:30-07:00 saatleri arasında Bodrum ve çevre beldelerden Otobüslerle misafirlerimizi otellerden alıyoruz.
07:15-08:15 Kahvaltı noktasına intikal

07:15-08:15 yaklaşık 1 saat sonra yol üzerinde anlaşmalı olduğumuz bir restorantta sabah kahvaltısı için 30 dk mola.

08:45-10:45 Pamukkale'ye İntikal
08:45-10:45 Pamukkale'ye İntikal
08:45-10:45 yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Pamukkale'ye ulaşıyoruz. Otobüste giderken rehber arkadaşlar misafirlerden Pamukkale giriş ücretlerini toplayacaklar. Bu ücret her sene değişiklik gösterir.
11:00-12:30 Pamukkale Travertenlerini Ziyaret
11:00-12:30 Pamukkale Travertenlerini Ziyaret
11:00-12:30 saatleri arasında rehber eşliğinde Pamukkale travertenlerini ziyaret ediyoruz. Rehber arkadaşlar mesleklerinde uzman sizleri adeta bilgiye boğucaklardır.
12:30-13:30 Hierapolis Şehrini ziyaret
12:30-13:30 Hierapolis Şehrini ziyaret
12:30-13:30 saatleri arasında rehber eşliğinde Hierapolis şehrinin kral mezarlıkları ve Amfitiyatro gibi görülmesi gereken başlta olan kalıntıları ziyaret ediyoruz.
13:30-14:30 Serbest Zaman
13:30-14:30 Serbest Zaman
13:30-14:30 saatleri arasında misafirlerimize serbest zaman vererek şehrin geri kalan kısımlarını ziyaret etmeleri için fırsat tanıyoruz. Bunların bazıları Kleopatra havuzu ve Pamukkale müzesidir.
14:30-15:30 Öğle Yemeği

14:30-15:30 saatleri arasında anlaşmalı olduğumuz restoranta öğle yemeğimizi iyoruz.

15:30-19:30 Bodruma Geri İntikal
15:30-19:30 Bodruma Geri İntikal
15:30-19:30 yaklaşık 3 saat süren Bodruma geri dönüş yolculuğumuzu icra ediyoruz.
19:30-20:00 Otellere geri bırakılma

19:30-20:00 Bodrum ve çevre beldelere müsteriler geri bırakıyoruz.

Included/Excluded

 • Otel Transferi
 • Geri Bırakılma,
 • Kahvaltı
 • Oğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Pamukkale ve Hierapolis e giriş ücretleri
 • Kleopatra havuzuna giriş ücreti
 • Fast food
 • İçecekler
 • Resim ve video çekimi

Activity's Location

Bodrum, Muğla, Turkey

FAQs

Kleopatra havuzunu ziyaret etmek ücrete dahil mi?
Kleopatra havuzunu ziyret etmek ücrete dahil değil. Pamukkale sınırları içerisinde bulunan ve giriş ücreti yerinde istek üzerine ödenmektedir.
Pamukkale travertenlerinin üzerine ayakkabı ile basılabilir mi?
Pamukkale travertenlerinin üzerine ayakkabı ile giriş kesinlikle yasaktır. Güvenlik görevlileri bu hususta sizleri uyarıcaklardır.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 240.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

1282 Reviews

You might also like