from 170.00 TL
Check Availability

Fethiye Dalyan Turu

Fethiye, Muğla, Turkey
Not Rated
Duration

11

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

200 people

Languages

___

Overview

Fethiye Dalyan Turu

Doğal cennetlerden birisi olan Fethiye Dalyan turu ile göz alıcı bir tatile hazır olun. Akdeniz ve Köyceğiz Gölü’nün birleşim noktasında yer alan bölge hem dünyanın hem de ülkemizin gözde tatil alanlarından birisidir. İztuzu Plajı’ndan Antik Kral Mezarları’na varan ender güzellikleri keşfetmek için turumuza katılabilirsiniz. Tatilhop günlük turları ile siz de keyfili bir tatil yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bölgeyi değerli kılan özelliklerden biri, Karetta Karetta kaplumbağaların en büyük üreme alanı olmasıdır. Bilindiği gibi nadide bir değer olan ve nesli tükenme tehdit altında olan Karetta Karetta’lar için en büyük yaşam alanlarından birisi Muğla bölgesidir.

 

Fethiye Dalyan Turu Avantajları

Benzersiz bir doğaya ve tarihe şahitlik etmek isterseniz sizleri Fethiye Dalyan turu ile yeni keşiflere davet ediyoruz. Köyceğiz Köyü’nün gezilmesi ile başlayan turda, uzman rehberimiz eşliğinde gezdiğiniz tüm alanlarla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede hem eğlenceli bir gezi hem de bir kültür turu olarak düşünebileceğiniz unutulmaz anılar biriktirmek mümkün.

Gerekli noktalarda deniz yolculuğu ve yemek molası ile dinlenme aralarını kapsayan turumuzda Sultaniye çamur banyosu gibi önemli tarihi merkezlere göz atabilirsiniz. Likyalılar döneminden bu yana aktif olan ve en gözde çamur banyosu olarak bilinen Sultaniye şifasına yüzyıllardır inanılıyor. Tüm bu farklı alanları deneyimlemek ve eşsiz bir tatilin keyfini sürmek için başta Fethiye Dalyan turu olmak üzere bölgedeki değişik turlarımıza katılabilirsiniz.

Bir başka göz alıcı durak olan İztuzu Plajı ziyareti sırasında Antik Kral Mezarları’nı görmek mümkün. Akdeniz ve Köyceğiz Gölü’nün birleşme noktasında bulunan İztuzu Plajı yaklaşık olarak 800 metre uzunluğa sahip muhteşem bir ekosistem. Karette Karetta’lar başta olmak üzere kaplumbağaların bakım ve üreme alanı olarak değerlendirilen plajda dinlenme molası verebilirsiniz. Çarşamba, cumartesi ve pazartesi günleri düzenlediğimiz turlarımızda otel transferi hizmeti de mevcuttur.

 

Fethiye Dalyan Turu İle Anı Biriktirin

Herkesin tatille ilgili en sevdiği ayrıntılardan birisi gezi fotoğraflarını incelemektir. Unutulmaz anılar biriktirmek ve bunları fotoğraf, video çekimleri ile ölümsüzleştirmek için muhteşem alanlardan birisi olan Fethiye Dalyan turu hizmetinizde.

‘Öyle bir tatil olsun ki hem eşi benzeri olmayan bir doğa manzarası göreyim hem de tarihe tanıklık edeyim’ diyorsanız; bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. İztuzu Plajı’nın renkleri ile mavinin her tonuna doyacaksınız. İster yeşilin ve mavinin içinde anın tadını çıkarın; isterseniz keşfettiğiniz yeni alanları fotoğraflayın. Çam ağaçlarının gölgesinde dinlenebilir ve gölde keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Turumuzda bir tatilden beklediğiniz tüm güzellikleri görmeniz mümkün olacaktır.

Köyceğiz’in birikimi ve çekiciliğini yanı sıra; tarihi Sultaniye Çamur Banyosu tur sırasında mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Tüm güzergahta tarihi ve doğal güzellikler bakımından görülmesi gereken alanları dahil ettiğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde bölgenin görsel etkileyiciliği ile birlikte tarihi birikimi hakkında da bilgi sunuyoruz.

 

Tatil Paketleri İle Konforlu Tatil Programı

Tatilhop tatil paketleri, Marmaris ve Fethiye gibi görülmesi gereken birden çok alanın bulunduğu eşsiz mekanlarda tercih edilen tatil önerileridir. Buna göre hem bir tatilde deneyimlemek istediğiniz aktiviteleri hem de konaklama ihtiyacını bir arada barındıran tatil paketleri; istediğiniz tatil için ideal olacaktır.

Belirlediğiniz bütçe dahilinde çok sayıda etkinliğe katılmak ve birden fazla yer görmek istiyorsanız tatil paketlerini mutlaka incelemelisiniz. Günün stresinden ve hayatın yoğunluğundan uzaklaşmak için tatil paketlerini inceleyebilirsiniz. İstediğiniz tatil bölgelerini görmek ve birden çok etkinliğe katılmak amacıyla uygun bütçeler eşliğinde sunduğumuz tatil paketleri ve turlara ulaşmak oldukça kolay.

 

Tarih ve Doğal Güzellikler Bir Arada

 Fethiye Dalyan turu ile aynı anda birden fazla tarihi ve doğal güzelliği görmek mümkün. Her bir durakta kendine has özellik keşfedecek ve unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.  Gerek doğası gerekse zengin tarihsel yapısı nedeni ile dünyanın sayılı merkezlerinden olan Muğla’nın farklı bölgelerini tanımak için turlarımıza kolaylıkla katılabilirsiniz.

Aynı zamanda bol etkinliğe sahip ve dinamik bir tatil geçirmek isteyenler için tatil paketlerimiz ideal bir seçenek olarak düşünülebilir. Çok sayıda doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Muğla’nın farklı yerlerini gezmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için sayısız seçeneğiniz mevcut. Fethiye Dalyan turu ile ülkemizde mutlaka görülmesi gereken bu eşsiz alanları kapsayan tatil seçenekleri oldukça çeşitli.

Günlük yaşamın koşturmacası ve şehir yaşamından bunaldığımız bu günlerde doğanın kalbinde muhteşem bir tatil yapmak isterseniz turlarımıza katılabilirsiniz. Bir tarafta mis kokulu çam ormanlarının diğer tarafta turkuaz denizin keyfini sürebilir; bölgedeki sayısız tatil etkinliğine dahil olabilirsiniz.

Tatil anlayışınız dinlenmek ya da eğlenmek üzerine olabilir. Tatilinizde dinlenme ve eğlenceyi bir arada bulmak istiyor olabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun Fethiye Dalyan gezilecek yerler ile tüm bu tatil arayışlarınıza cevap bulabilirsiniz.

 

Rutin Tatil Anlayışından Uzaklaşmak İsteyenler İçin

Kalıplaşmış tatil anlayışından uzaklaşmak isteyen farklı bir tatil arz edenler için turlarımız ideal bir seçenektir. Hem bir mekanda sabit olmak durumunda kalmazsınız hem de aynı tur seçeneği içinde birden fazla bölgeyi görme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu nedenle Fethiye Dalyan Turu rutin tatil alışkanlığının dışına çıkan ve müşterilerimize ‘ İyi ki gitmişim’ dedirten eşsiz bir tatil seçeneğidir.

Sizlerde yüzyıllardan bu yana güzelliği ile odak noktası haline gelmiş ülkemizin bu değerli bölgelerini görmek isterseniz; haftanın üç günü düzenlediğimiz turumuza rahatlıkla dahil olabilirsiniz. Ülkemizin her bir köşesi ayrı bir değer barındırıyor. Bu değerlerden birisi olan Muğla’da yer alan Fethiye Dalyan turu unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor.

Bir tatilden beklentiniz hem dinlenmek hem eğlenmek hem de muhteşem anılar biriktirmekse sizleri mutlaka tatil turlarımıza bekliyoruz. Gezip göreceğiniz benzersiz mekanların yanı sıra fotoğraflarla ölümsüzleştireceğiniz manzaralar Fethiye turunda en sevdiğiniz ayrıntılar olabilir.

Highlights

 • 08:30-20:00 Tur Süresi
 • Tekne ile İztuzu Pajına İntikal
 • Kaunos Mezarlıklarını ziyaret
 • Dalyan çamur banyosu
 • Öğle Yemeği
 • Otel Transferi

What you will do

Expand All
08:30-09:00 Otel Transferi
08:30-09:00 Otel Transferi
08:30-09:00 saatleri arasında Fethiye ve çevre beldelerde kalan misafirler minibüsler ile Fethiye Limanına sevk edilir.
09:30- Tekne Fethiye Limanından Ayrılır
09:30- Tekne Fethiye Limanından Ayrılır
09:30- Tekne Fethiye Limanından Ayrılır ve 30 dk sonra Aquarium koyunda ilk yüzme molamızı veriyoruz. Yüzme molası sadece yarım saat sürecektir.
10:00-10:30 Akvariyum Koyunda Yüzme molası
10:00-10:30 Akvariyum Koyunda Yüzme molası
10:00-10:30 Akvariyum Koyunda 30 dk'lık yüzme molası veriyoruz. Ve ardından hedefimiz olan İz Tuzu sahiline doğru açık deniz yolculuğuna başlıyoruz. Yolculuk boyunca sol tarafta sürekli ana karayı görecek, bunun yanı sıra bazı ufaklı büyüklü adalar da görme imkanı bulacaksınız. İz Tuzuna ulaşmamız 1 saat civarında sürücektir.
10:30-12:30 İz Tuzu Sahiline İntikal
10:30-12:30 İz Tuzu Sahiline İntikal
10:30-11:30 İz Tuzu Sahiline yaklaşık 1 saat sürecek intikal. Burada Dalyan kooperatifine bağlı piyade tekneleri bizi bekliyor olacak. Bundan sonra Büyük Tekneden küçük piyade tekneleri nakil oluyoruz ve günün arta kalan kısmı onlara devam ediyor.
12:30-13:15 İz Tuzu Sahili Ziyareti
12:30-13:15 İz Tuzu Sahili Ziyareti
12:30 İz Tuzu sahiline ulaştığımızda daha önce de belirtiğimiz gibi Dalyan kooperatifinin piyade teknelerine transfer oluyoruz ve Dalyan nehrinin sığ deltasına denizden giriş yapıyoruz. Tekneler 20 kişi taşıma kapasitesine sahiptir. İz Tuzu sahilinde 60 dk konaklıyoruz. İz tuzu sahiline Kaplumbağa plajı da denir. Sebebi dünyaca ünlü ve UNESCO tarafından koruma altında olan Karetta Karetta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı nadir sahillerden biridir. İz Tuzu birçoğunuzun bildiği gibi bu nedenden dolayı koruma altında olan bir Milli Parktır. Sahilde zaman geçirdiğiniz süre boyunca denizden 5 m'ye kadar havlunuzu koymanız yasak olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni o bölgenin muhtemel yumurtaların olduğu alanları kapsamasıdır.
13:15-13:45 Kaunos Kral Mezarlıklarına İntikal
13:15-13:45 Kaunos Kral Mezarlıklarına İntikal
İz Tuzu sonrası tekrar piyade teknelerine geri biniyoruz ve nehir boyunca yukarı doğru hareket etmeye devam ediyoruz. 13:15-13:45 saatleri arasında 30 dk'lık Kaunos Kral Mezarlıklarına İntikal ediyoruz.
14:00-14:15 Kaunos Kral Mezarlıkları
14:00-14:15 Kaunos Kral Mezarlıkları
14:00-14:15 arasında Kaunos Kral Mezarlıklarını ziyaret ediyoruz. Tekneler ile mezarlıklara mümkün olduğu kadar yanaşıyoruz. Kaunos mezarlıkları çok yüksek ve hakim kayalıklar üzerinde inşa edildiği için tekneler ile kilometrelerce uzakta olmamıza rağmen sanki dibimizdeymiş izlenimi verir. Rehberler sizlere yerin tarihi önemini ve hikayesini yüksek sesle herkesin duyacağı şekilde anlatır.
14:30-15:00 Dalyan Çamur banyolarına intikal
14:30-15:00 Dalyan Çamur banyolarına intikal
14:30-15:00 saatleri arasında bir sonraki mola olan Dalyan çamur banyolarına intikal ediyoruz.
15:00-16:00 Dalyan Çamur Banyoları
15:00-16:00 Dalyan Çamur Banyoları
15:00-16:00 Dalyan çamur banyolarında 60 dk boyunca istirahat ediyoruz. Arzu eden misafirler çamur banyolarını, arzu edenler de termal sıcak su havuzlarını kullanabilir. Banyoların birçok sağlık sorununa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmış , yerli ve yabancı binlerce misafire yer sahipliği yapıyor.
16:15-17:00 İz Tuzuna Geri Dönüyoruz
16:15-17:00 İz Tuzuna Geri Dönüyoruz
16:15-17:00 İz Tuzuna geri intikal ediyoruz. Ardından Dalyan nehri deltasından çıkarak denize çıkıp ana tekneye geri dönüyoruz.
17:30-20:00 Fethiye Limanına Geri Dönüş
17:30-20:00 Fethiye Limanına Geri Dönüş
17:30-19:00 saatleri arasında ana tekneyle Fethiye Limanına geri intikal ediyoruz. Dönüş yolculuğu öğleden sonra olduğu için biraz daha sallantılı olacaktır. Fethiye Limanında konuşlanmış minibüslerimiz ile misafirler alındıkları noktalara geri bırakılır.

Included/Excluded

 • Fethiye'den Dalyan deltasına tekne yolculuğu
 • İz tuzu plajını 1 saat ziyaret
 • Dalyan Çamur banyoları ziyaret
 • Kaunos mezarlıklarını ziyaret
 • Öğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Fast Food
 • İçecekler
 • Resim ve Video çekimi

Activity's Location

Fethiye, Muğla, Turkey

FAQs

Gün boyunca içeceklerimizi satın alabilecek bir yer var mı?
Doğrudur gün boyunca ana teknede her katta bulunan barlardan içeceklerinizi ücret karşılığında temin edebilirsiniz. Dalyana varınca da kooperatif piyade teknelerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca İz Tuzu Plajında ve çamur banyoları tesislerinde bulunan restorant barlardan içecek satın alabilirsiniz.
Mavi yengeç satın alabileceğimiz bir yer var mı?
İz tuzu sahili yakınlarında birçok balıkçı teknesi bulunur ve bunlar özellikle mavi yengeç yakalar. Tur tekneleri ile balıkçı tekneleri anlaşmalıdır. Balıkçı teknleri turistlere kareta kareta kaplumbağlarını göstermek için çaba gösterir. Kaplumbağalar yangeçlere bayılır ve bunu bilen balıkçılar kaplumbağaları ipe bağlı bir yengeçle su yüzeyine çeker. Aynı zamanda da mavi yengeç yemek isteyen misafirlere satarlar. Bu şekilde her iki taraf da birbirine yardımcı olur.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 170.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

1281 Reviews

You might also like