from 100.00 TL
Check Availability

Fethiye Hamam

Fethiye, Muğla, Turkey
Not Rated
Duration

2 saat

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

10 people

Languages

___

Overview

Fethiye Hamam

Sağlıklı bir aktivite olarak hamam arıyorsanız Fethiye hamam sizler için en ideal seçenek olacaktır. Günümüzde hem erkek hem de kadın birçok kişi hamamları tercih etmekte, sağlık için oldukça faydalı olan bu aktiviteye yönelmektedirler.

Özellikle yazlık yerlerde birçok farklı hamam vardır. Birçok otelde de müşterilere sunulan seçenekler arasında hamamlar yer alır. Tatile giden kişilerin birçoğu hamamı tercih ettiği için bu seçenekler arasında yer alan aktivitelerin başında hamamlar yer alır.

Fethiye’de hamamlar açısından oldukça zengin bir turistik bölgedir. Eğer buraya tatile gitmeyi düşünüyorsanız Fethiye hamam yerlerini önceden araştırmalı, tatil esnasında size en yakın hamamları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hamamlar hem cildinize hem de size çok iyi gelecek, geleneksel özelliği olan aktivitelerden birisidir.

Hamam keyfini başka birisi planlasınız ve siz de keyfini mi sürün istiyorsunuz? O zaman Tatilhop’un günlük tur ve tatil paketleri ile bu keyfi yakalayabilirsiniz. Tatilhop sizin için en güzel tatili planlar!

 

Hamama Neyle Gidilir?

Hamama gitmeden önce mutlaka hamamda ne yapılır öğrenmelisiniz. Hamamlar tarihi dokuları ile yüzyıllardır ülkemizde kullanılan yerlerdir. Günümüz hamamlarına havuz da eklenerek daha modern bir hale getirilmiştir. Fethiye hamam neyle gidilir ise merak edilen sorulardan birisidir.

Hamama giderken yanınızda mutlaka bir peştamal olmalıdır. Bazı yerler bunları kendi temin etse de çoğu yere kendi eşyanızı götürmeniz gerekir. Götürülmesi gereken diğer şey ise liftir. Lif hamam sırasında vücudunuzu keselemek için kullanacağınız üründür. Cildinizin yapısına uygun bir lif tercih edilmelidir.

Yanınızda olması gereken diğer şeyler arasında bikini ya da mayo, terlik, şampuan ve saç bakım kremi gibi ürünler olmalıdır. İsterseniz yüz maskesi de götürebilir ve hamam sonrası yüzünüze maske yapmayı deneyebilirsiniz.

Tatil esnasında mutlaka Fethiye hamam bölgelerini de ziyaret etmeli, tatilinizi çok daha konforlu bir hale getirmelisiniz. Eğer tatile tur ile gideceksiniz mutlaka turun böyle bir hizmeti olup olmadığını da kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz. Tatilhop günlük turları ile bu rahatlatıcı fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Hamam İle Cildinizi Güzelleştirin

Hamamın birçok faydası vardır. Özellikle kadınlar sık sık hamama giderek çitlerinin çok daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Hamam suları genellikle sıcak olur. Denizden çıktıktan sonra hamama girerek vücudunuzun tamamen temizlenmesini ve cildinizdeki ölü derilerden kurtulma şansı elde edebilirsiniz. Fethiye hamam bu anlamda sizin için en iyi seçeneklerden birisi olacaktır. Eğer bu sene tatil rotanız Fethiye ise mutlaka nerelerde hamam olduğunu tur içinde hamam olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Hamamın faydalarını saymakla bitirmek mümkün değildir. Fethiye hamam faydaları en çok merak edilen konulardan birisidir. Öncelikle düzenli olarak hamama gitmeniz uykunuzu çok daha düzenli bir hale getirecektir. Düzenli hamam uykunuz üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Hamamların mutlulukla da yakından ilişkisi vardır. Yapılan araştırmalara göre hamam mutluluk hormonu olarak bilinen endorfin ve serotonin salgılanmasını sağlamaktadır. Böylece hamam ruh hâliniz üzerinde de oldukça faydalı etkilere sahiptir.

Hamamlar yağ yakımını da hızlandırmasıyla bilinen yerlerdir. Bunun sebebi ise hamamların bol buharlı alanlar olmasıdır.

Hamamın en büyük faydası ise ciltteki ölü gözeneklerin açılması ile cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmasıdır.  Hamam cildi güzelleştirirken aynı zamanda ihtiyacı olan nemi ve yumuşaklığı da cilde kazandıran bir etkendir. Sizler de tüm bu faydalardan yararlanabilmek için Fethiye hamamı tercih edebilir, bunu tatilinizin kalıcı bir parçası haline getirebilirsiniz.

 

Hamam Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hamamlar tarihi dokuları ile öne çıkan yerlerdir. Osmanlı’dan bu yana hamamlar ülkemizin önemli bir kültürü olmuştur. Hamam geleneği, hem ülkemizde hem de ülkemize gelen turistler tarafından yoğun ilgiyle kullanılan aktivitelerden birisidir.

Hamama gitmeden önce ise iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Fethiye hamam için öncelikle size yakın, temiz bir hamamın tercih edilmesi çok önemlidir. Hamamlarda hijyen çok büyük bir öneme sahiptir.

Özellikle orta havuzu olan hamamlarda bu havuzların sık sık temizlenip temizlenmediğine mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Hamamların tarihi hamam olup olmadığı da mutlaka araştırılmalıdır. Esnaf hamamların aksine tarihi hamamların geleneği ve yapısı çok farklıdır. Aynı zamanda hamamların gerekli işletme belgelerine sahip olup olmadığı da mutlaka araştırılmalıdır.

Bazı hamamlarda sauna, havuz gibi hizmetler de olur. Siz de tercih edeceğiniz hamamın kese, havuz, sauna, masaj ve sabunlu masaj hizmeti verip vermediğini mutlaka kontrol etmelisiniz. Hamama kaç kişi gideceksiniz ona göre de rezervasyon işlemlerinizi çok geç olmadan yaptırmalısınız. Özellikle yaz aylarında hamamlar genellikle çok kalabalık yerler olabilir. Bu noktada Tatilhop turları ile hamam keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Çünkü tüm planlamalar sizin adınıza yapılır.

 

Hamamda Hangi Sıra İzlenir?

Hamamların belirli bir kültürü vardır. Kullanım esnası da belirli noktalara uygun olacak şekilde yapılmalıdır. Buna göre öncelikle tellak ile konuşulması gerekir. İsteğinize göre size bir program yapılır. Eğer kese istiyorsanız öncelikle göbek taşında yatmanız ve vücudunuzun yumuşaması gerekir. Orada 20 dakika kadar dinlenmeniz gereklidir.

Daha sonrasında tellak size kese yapar. Cildiniz yumuşadığı için kese çok daha etkili bir hale gelecektir. Sonra tellak sizi sabunlu su ile baştan aşağı yıkar. Daha sonra tekrar göbek taşına yatarsınız ve tellak size sabunlu masaj yapar. 15 dakikalık masajdan sonra tekrar vücudunuz su ile yıkanır. Sonra isterseniz lifler ile bir kez daha yıkanabilirsiniz. Hamamlarda yapılan işlem sırası böyledir. Fethiye hamam kullanımında da bu sıralamaya öncelik verilmesi ile çok daha faydalı bir kullanım yapma şansınız olacaktır.

 

Hamam Hizmetlerinden Faydalanmayı Unutmayın

Hamamlarda genellikle birçok hizmet yer alır. Fethiye hamam hizmetleri arasında kese, havuz, sauna, masaj, sabunlu masaj, vücut masajı ve spa hizmetleri de bulunur. Bunlar genellikle hamamlarda aynı yerde bulunur. Hamamdan çıktıktan sonra soğuk su havuzuna girerek vücudunuzda şok etkisi yaratabilirsiniz.

Sauna da cildiniz için oldukça faydalı işlemlerden birisidir. Fethiye hamam araştırması yaparken ilgili hamamların bu özellikleri olup olmadığını da mutlaka araştırmanız gereklidir.

Highlights

 • Günde 4 ayrı seans
 • Tur süresi 2 saat
 • Hamamdaki prosedürler 1 saat
 • Yemek ve İçecek dahil değil
 • Otel transferi hizmete dahil

What you will do

Expand All
1'ci Seans -10:00-12:00
1'ci Seans -10:00-12:00
1'ci seans -10:00-10:30 arasında Fethiye ve çevre beldelerden misafirleri otel ve konaklama noktalarından transfer araçları ile alınıyor. -10:30-11:30 Hamamda standart prosedürler olan sauna, kese ve köpük masajını yapıyoruz. Bu prosedürlerin haricinde hizmet satın alan misafirler hakkında herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. -12:00-12:15 Fethiye ve çevre beldelere misafirler otellere geri bırakılıyor.
2 'ci Seans-12:00-14:00
2 'ci Seans-12:00-14:00
2'ci seans -12:00-12:30 arasında Fethiye ve çevre beldelerden misafirleri otel ve konaklama noktalarından transfer araçları ile alınıyor. -12:30-13:30 Hamamda standart prosedürler olan sauna, kese ve köpük masajını yapıyoruz. Bu prosedürlerin haricinde hizmet satın alan misafirler hakkında herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. -14:00-14:15 Fethiye ve çevre beldelere misafirler otellere geri bırakılıyor.
3'cü Seans 14:00-16:00
3'cü Seans 14:00-16:00
3' cü seans -14:00-14:30 arasında Fethiye ve çevre beldelerden misafirleri otel ve konaklama noktalarından transfer araçları ile alınıyor. -14:30-15:30 Hamamda standart prosedürler olan sauna, kese ve köpük masajını yapıyoruz. Bu prosedürlerin haricinde hizmet satın alan misafirler hakkında herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. -16:00-16:15 Fethiye ve çevre beldelere misafirler otellere geri bırakılıyor.
4'cü Seans 16:00-18:00
4'cü Seans 16:00-18:00
4'cü seans -16:00-16:30 arasında Fethiye bölgesinden misafirleri otel ve konaklama noktalarından transfer araçları ile alınıyor. -16:30-17:30 Hamamda standart prosedürler olan sauna, kese ve köpük masajını yapıyoruz. Bu prosedürlerin haricinde hizmet satın alan misafirler hakkında herhangi bir zaman kısıtlaması yotkur. -18:00-18:15 Fethiye ve çevre beldelere misafirler otellere geri bırakılıyor.

Included/Excluded

 • Otelden Alınma
 • Geri Brakılma
 • Sauna
 • Kese Masajı
 • Kopuk Masajı
 • 20 dk vücüt masajı
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • İcecekler
 • Dondurma
 • Aroma terapsi
 • Yüz bakımı
 • Çamur masajı
 • Fast food
 • Yuz maskesi
 • Resim cekimi

Activity's Location

Fethiye, Muğla, Turkey

FAQs

Hangi prosedürler hamam fiyatına dahildir?
Hamam turu fiyatına otel transferleri, sauna, kese masajı, köpük masajı ve 20 dakikalık vücüd masajı fiyata dahildir. Bunun haricinde yüz maskesi, ayak tabanı masajı ve reflekseloji gibi prosedürler ayrı ücrete tabidir.
Pandemi döminde gerekli önlemler alındı mı?
Pandemi döneminde bakanlık tarafından belirlenen tüm Covid-19 önlemleri alınmıştır. Tur seanslarımızı kişiye özel ve belli kapasitede alıyoruz. Aynı anda hamamda 2 kişiden faza kişi bulundurulmuyor. Her misafirimiz sonrası hamam itinayla temizlenip bir sonraki misafir alınıyor.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 100.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

55 Reviews

You might also like