'den başlyan 0.00 TL
Müsaitlik Ara

Fethiye Saklıkent Turu

Created with Sketch. Fethiye, Muğla, Turkey
Değerlendirilmedi

Süre

6 saat

İptal

İptal yok

Grub Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Fethiye Saklıkent Turu

Fethiye’de yapılmadan gidilmemesi gereken harika etkinliklerden biri de Fethiye Saklıkent turu etkinliğidir. Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan eşsiz güzellikteki bir kanyondur. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Fethiye, eşsiz güzelliği ve doğasıyla turistleri büyülemektedir. Saklıkent bölgesi bir keçi çobanı tarafından keşfedilmiş ve turizme kazandırılmıştır.

Tatilhop.com olarak tatilinizi sizler için planlıyoruz. Eğer bu yaz tabilinde nereye nasıl gitsem, nerde kalıp neler yapsam gibi sorular kafanıza takıldıysa sitemiz inceleyerek sizi en uygun tatil paketini kolaca bulabilirsiniz. Ayrıca tatilhop.com üzerinden tekne turları, safari ve cip turları, tarihi ve kültürel turlar, su sporları etkinliklerine de katılabilirsiniz. Günlük turlar ile tatilinizi eşsiz bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Fethiye Saklıkent Turu Tatil Paketleri

Tatil paketlerimiz Akdeniz ve Ege Bölgeleri esas alınarak hazırlanmakla birlikte yaz dönemi için yapılmıştır. Tatil paketleri talepleriniz doğrultusunda otel, süre ve aktiviteler birleştirilerek kombine edilmiş olup sizlere en ekonomik fiyatlarla sunulmaktadır. Oldukça eğlenceli ve bol aktiviteli olan tatil paketlerimizde ve günlük turlarda bir tatilden aradığınız ne varsa bulacaksınız.

Fethiye Saklıkent turu da sunduğumuz günlük tur hizmetlerinden birisidir. Rehber eşliğinde Saklıkent turu yapmak bu doğa harikasının tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Günlük turlar, tatilleri daha renkli ve unutulmaz hale getirmek için yapılan etkinliklerdendir.

Tatiliniz için Fethiye’yi seçtiyseniz Fethiye Saklıkent turu yapmadan dönmemek gerekir. Saklıkent Kanyonu, Avrupa kıtasında yer alan dünyanın en büyük ve en geniş ikinci kanyonudur. Uzunluğu 18 km olan kanyonun yükseldiği 20 km’dir. Akdağ’ın eteklerinde yer alan Saklıkent Kanyonu, binlerce yıl öncesinde jeolojik bir çatlama sonucunda oluşmuş olup dağın ikiye ayrılması ile oluşmuştur.

Deprem ve yağmur sularının da etkisiyle Saklıkent kanyonu Akdağ’ın içlerine doğru 13 km oyulmuş şeklindedir. Bu kanyon turunda yürüyüş yolunda yürüyerek buz gibi serin suların şırıltılarını dinleyebilir eşsiz fotoğraflar çektirebilirsiniz. Fethiye Saklıkent turu sizlere bol oksijenli bol huzurlu ve doğa ile iç içe geçen bir yolculuk sunar. Bu yolculuğa çıkarken yanınızda havlu, güneş kremi, güneş gözlüğü ve fotoğraf makinesi almayı ihmal etmeyin.

Antik Kalıntılar ve Doğa Harikaları içinde Muhteşem bir Kanyon Turu

Fethiye Saklıkent turu, çok yönlü bir tur olup hem doğa güzelliklerini hem de antik kalıntıları görme imkânı sunar. Rehberimizle birlikte çıkacağınızı bu keyifli turda her adımda yeni bilgiler öğreneceksiniz. İşinin ehli ve profesyonel olan rehberlerimiz size her durakta farklı öyküler ve bilgiler aktararak hem bilgilenip hem şaşmanıza vesile olacaklar. Fethiye Saklıkent turu ile hem huzuru hem keyfi hem de bilgilenmeyi birleştirerek hoş vakit geçirebilirsiniz. Fethiye Saklıkent turu tatilde yapılabilecek en iyi aktivitelerden birisidir.

Meşhur Saklıkent turu için fiyata dahil olan hizmetlerimiz şunlardır:

 • Otelden alış ve geri bırakılma,
 • Öğle emeği,
 • Sigorta bu hizmete dahildir.

Fethiye Saklıkent turu sırasında Yaka Park’ta durak yapılır. Bu durakta leziz yemekler yiyebilir serin içecekler içebilirsiniz. Bu eşsiz doğa manzarasına karşı bir şeyler yiyip içmek eminiz ki çok keyfili olacaktır. Fethiye Saklıkent turu sırasında bunları da yapmadan geçmeyin deriz:

 • Kanyon boyunca bir yürüyüşe çıkarak güzellikleri keşfedin.
 • Saklıkent’in buz gibi sularında yüzün.
 • Bolca fotoğraf çekin ve unutulmaz anılar biriktirin.
 • Serin bir içecek eşliğinde harika doğanın tadını çıkarın.

Fethiye Saklıkent Turu Programı

Tur öncesinde misafirlerimizle erkenden buluşarak tur hakkında bilgilendirici bir sohbet yapıyoruz. Ardından Tlos Antik Kenti’ne doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Transfer araçlarımız pandemi koşullarına uygun biçimde düzenlenmiştir ve klimalıdır. Tlos Antik Kenti, Likyalıların en eski yerleşim birimlerinden biridir. Bu kent, hem coğrafi hem de tarihi açında birçok güzelliği içinde barındırmaktadır. Tlos Antik Kenti ayrıca içerisinden, Roma hamamları, Likya mezraları ve gösteri ve konserlerin yapıldığı bir amfi tiyatro içermektedir. Antik Çağdan günümüze kadar ulaşan ve estetik bir yapıya sahip olan Tlos Antik Kenti’ni Fethiye Saklıkent turu ile keşfedebilirsiniz.

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bu antik şehir Yaka köyünde yer alıyor. Yüzyıllık çınar ağları Roma’dan kalan tarihi kalıntılar ve yüksek ihtişamlı kayalıkları bulundu Tlos Antik Kenti’ni doğa harikalarını mutlaka ziyaret etmelidir. Tlos Şehri aynı zamanda mitolojide kanatlı at olan Pegasus’un sahibinin yaşadığı kent olarak da bilinir. Tur sırasında hem ruhunuz hem gözleriniz doyacak. Bununla birlikte rehberimizin anlatacağı mitolojik bilgilerle de ruhunuzu beslemenin yanında mistik havalar da soluyacaksınız.

Tura Leziz Bir Durak: Yaka Park

Saklıkent turumuz devam ederken bir sonraki durağımız olan Yaka Park’a geliyoruz. Alabalık çiftlikleri içeren bu harika lokasyonda leziz bir yemek yiyoruz. Öğle yemeği molasında yöreye has olan farklı lezzetleri deneme imkânı da bulabilirsiniz. Son olarak da Saklıkent Kanyonu’na ulaşıyoruz. Güzelliği ile görenleri büyüyen bu eşsiz kanyon, yürüyüş yapabilir, buz gibi sularda yüzebilir, su üstünde bulunan köşklerde içeceğiniz yudumlayabilirsiniz.

Fethiye Saklıkent turunun son durağı olan kanyon, aynı zamanda Milli Parklar içerisinde yer alır. Tur sırasına rafting keyfi de yapabilirsiniz. Kanyon suları oldukça enerjiktir ve rafting için uygun potansiyele sahiptir. Ailenizle ve sevdiklerinizle bu müthiş kanyonun tadını çıkartmak için farklı aktivitelere katılabilirsiniz. Zepline keyfi de yapabildiğiniz gibi dilerseniz kanyonun el değmemiş güzelliklerini daha detaylı keşfetmek için yürüyüş yapabilirsiniz. Fethiye Saklıkent turu yeni yerler keşfetmek için ve macera sevenler için harika bir etkinliktir. Ekstrem turlar ile bu tatil deneyimini aklınızdan çıkartamayacaksınız.

Saklıkent turu sırasında ırmağın diğer tarafından geçerek kanyonu tam anlamıyla keşfedebilirsiniz. Gezinin her aşamasında uzman rehberlerimiz size eşlik edecektir. Kanyon içerisinde antik dönemden kalma kalıntılar ve yaşamdan izler olduğu da bazı arkeolojik çalışmalar ile ortaya çıkarılmıştır. Saklıkent Kanyonu’na 1 km uzaklıkta bulunan Gizli Kent Şelalesi de doğa harikası bir lokasyondur. 200 basamaklı merdivenden oluşan bu şelalede enfes fotoğraflar çekerek eşsiz anılar biriktirebilirsiniz. Saklıkent turunun tamamlanmasıyla birlikte geri dönüş yoluna koyulur ve misafirlerimizi aldığımız yerlere geri bırakırız.

DEVAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLA !

ANA HUSUSLAR:

 • Tüm gününüzü ayırmanız gerekir
 • Saklıkent'e giriş ücreti dahil
 • Harici aktivitelere katılım ücrete tabi
 • Öğle yemeği dahil

Included/Excluded

 • Otel Transferi
 • Saklıkent giriş ücreti
 • Rehberlik hizmeti
 • Öğle yemeği
 • İçecekler
 • Saklıkente giriş ücreti harici aktivitelere katılma ücreleri
 • Video ve resim çekimleri

Aktivite Konumu

Created with Sketch. Fethiye, Muğla, Turkey

Yorumlar

0/5
Değerlendirilmedi
Yoruma dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Orta
0
Kötü
0
Berbat
0
1 yorumdan 0 - 0 ı gösteriliyor

Yorum Yazın

Created with Sketch.
'den başlyan 0.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

54 Yorumlar

Bunu da beğenebilirsiniz