from 1,100.00 TL
Check Availability

Fethiye Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz, Fethiye/Muğla, Turkey
Not Rated
Duration

60 dk

Cancellation

No Cancellation

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye’ de en çok sevilen aktivitelerden birisi Fethiye yamaç paraşütü sporudur. Yamaç paraşütü özellikle adrenalin sevenlerin tercih ettiği keyifli aktivitelerden birisidir. Türkiye’de yamaç paraşütü için seçilecek en iyi noktalardan birisi de şüphesiz ki Fethiye’dir.

Her yıl yamaç paraşütü, tatiller, tekne turları, su sporları, safari turları ve çeşitli aktiviteler için binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan bu muhteşem bölgede siz de yamaç paraşütü yaparak keyifli anlar geçirebilirseniz. Tatilhop ile ekstrem turlar, hem daha güvenli hem de daha eğlenceli hale geliyor.

Fethiye yamaç paraşütü, Ölüdeniz Babadağ’da gerçekleşen bir aktivitedir. Dağ zirvesi tam olarak 1965 metredir. Özellikle yükseklik korkusu olmayanların katıldığı Fethiye Yamaç Paraşütü uçmanın en kolay yoludur. Herhangi bir deneyime gerek yoktur. Tatilhop.com olarak Ege ve Akdeniz beldelerini esas alarak yaz tatilleri için herkese uygun tatil paketleri, tekne turları, tekne kiralama ve mavi olculuk hizmetleri sunuyoruz.

Ekonomik tatil paketleri ile siz de daha uygun bütçe ile aradığınız tatili yapabilirsiniz. Bodrum’un, Marmaris’in, Fethiye’nin ve diğer gözde tatil bölgelerinin en güzel yerlerini ziyaret ederek, tatilinizi berrak sularda geçirebilirsiniz. Ayrıca dalış turu, safari turu, cip ve safari turu gibi aktivitelerle tatilinize renk katabilirsiniz. Tüm yılın stres ve yorgunluğundan kurtulmak için Fethiye yamaç paraşütü harika bir fırsattır. Fethiye yamaç paraşütü, adrenalin tutkunlarının uğrak noktası olan Babadağ bölgesinde her mevsim yapılan bir aktivitedir.

 

Adrenalin Sevenler için Harika Bir Aktivite

Fethiye yamaç paraşütü için merkez olan Babadağ lokasyonu sadece ülkemizde değil tüm dünyada bilinen yamaç paraşütü noktalarından bir tanesidir. Babadağ bölgesi yüksekliği 1900 metreye kadar ulaşan ve farklı rüzgâr yönlerine göre uygun şekilde hazırlanmış olan birçok piste sahiptir.

Muhteşem bir turizm merkezi olan bu bölge çok kötü hava koşulları dışında her gün yamaç paraşütü yapmayı mümkün hale getirmektedir. Fethiye ülkemizin tatil cenneti olarak bilinen muhteşem doğa ve manzaraya sahip köşelerinden biridir. Tüm Fethiye manzarasını seyretmek ve muhteşem doğasını tepeden keşfetmek için yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Adrenalin severler için harika bir etkinlik olan  yamaç paraşütü her yıl binlerce turist tarafından yapılan bir aktivitedir.

Fethiye hemen her turizm etkinliğinde olduğu gibi yamaç paraşüt için de birçok imkân ve büyük potansiyeli içinde barındırıyor. Yamaç paraşütü için en çok tercih edilen Babadağ bölgesi özellikle termal hava hareketlerine sahip olması, ulaşım ve konaklama imkânları, harika olan iklimi gibi olumlu özellikleri sayesinde bilinen bir lokasyondur. Bölgede rüzgâr durumuna göre 4 ayrı pist bulunuyor. Bunlardan en çok kullanılan ikisinin özellikleri ise şöyledir:

 • Babadağ 1969 Pisti: En yüksekte yer alan pisttir. Pilotlar buradan atlanınca 40-45 dk. kadar havada akabilir.
 • Babadağ 1700 pisti: Güney bölgede yer alan ve yaz aylarında en çok kullanılan pisttir.

Yamaç Paraşütü ile Özgürlüğe Uçun

Yamaç paraşütü uçuşları, hava şartlarına ve pistin yüksekliğine bağlı olarak 30 ve 60 dk. arasında sürmektedir. Pistler ulaşım ise özel arazi araçları ile sağlanmaktadır. Babadağ Ölüdeniz yamaç paraşütü alanına ulaşmak için teleferik de mevcuttur. Teleferik ile hem muhteşem bir manzaraya şahitlik eder hem de eşsiz fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Fethiye yamaç paraşütü, birçok kişinin kolaylıkla yapabileceği ve keyif alacağı eğlenceli bir aktivitedir. Yamaç paraşütü aktivitesi, tandem ismi verilen ve T2 lisans çeşidine sahip olan bir pilot eşliğinde yapılmaktadır.

Uçuş öncesinde kişilere uyulması gereken kurallar ve uçuş sırasında nasıl davranılması gerektiği hakkında 10 dakikalık bir eğitim verilir. Uçuş için gerekli olan özel kıyafet ve ekipmanların tümü ödediğiniz fiyata dahildir.

Yüksek irtifada gerçeklerine Fethiye yamaç paraşütü sırasında manzara harika ve bütün Ölüdeniz ayaklarınızın altında. Kendinizi stresten arındıracağınız, huzur hissedeceğiniz bir aktivite olan yamaç paraşütü ile siz de kendinizi kuşlar kadar özgür hissetmiş olacaksınız.

Ülkemizin en mükemmel yerlerinden olan Fethiye’de bu eğlenceli aynı zamanda bol adrenalinli aktiviteyi yapmak için bize ulaşarak hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. Doğru kişi ve doğru ekipmanlar ile yapıldığında güvenilir bir aktivedir. Yamaç paraşütü aynı zamanda yükseklik korkunuz varsa bunu yenmek için de harika bir fırsattır. Fethiye yamaç paraşütü yapmadan önce bilmeniz gerekenler şunlardır:

 • Yaş sınırı 4’tür.
 • Kilo üst sınırı 100 kg’dır.
 • Kalp hastalığınız ve dolaşım bozukluğunuz olmamalıdır.

Fethiye Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Fethiye yamaç paraşütü için sizleri konakladığınız yerden alarak Ölüdeniz Babadağ paraşüt merkezine getiriyoruz. Transfer araçlarımız klimalı olup pandemi koşulları için uygun şekilde hazırlanmıştır. Ardından geldiğiniz alanda pilotun verdiği 10 dakikalık eğitim bitince pilotunuz yolcuların ağırlıklarına göre pilot dağılımı yapmaktadır. Sonrasında pilotunuz gerekli ekipmanları ve paraşütünüzü size bağlayarak uçmaya hazırlıyor.

Paraşüt bağlandıktan ve gerekli son kontroller yapıldıktan sonra nefes kesen eşsiz manzaraya doğru pilotunuzla birlikte uçuyorsunuz. Fethiye yamaç paraşütü yaklaşık 30 dk. sürüyor. Finalde ise birkaç adımlık bir koşu ile yumuşak bir iniş yaparak yamaç paraşütü tamamlanmış oluyor. 1969 metre yükseklikten yamaç paraşütü ile yükseliyorsunuz. 3000 metrelere çıkıyorsunuz ve sonra da süzülerek eşsiz manzarası olan Ölüdeniz plajına iniyorsunuz. Hayali bile muhteşem değil mi?

Fethiye’ye geldiğinizde hiç aklınızda yoksa bilen yamaç paraşütü yapmadan gitmemelisiniz. Bu muhteşem aktivite ile iliklerinize kadar heyecanı hissedeceksiniz. Havada muhteşem fotoğraflar çekmek için kameranız da yanınıza almayı unutmayın. Tatilinizin 1 gününde 2 saatinizi ayırarak bu harika aktiveyi deneyebilirsiniz. Babadağ bölgesine varış yaklaşık 1 saat sürmektedir. Aktivite ile birlikte yaklaşık 2 saatlik bir aktivite ile hayatınızın en eğlenceli aktivitelerinden birini yapmış olacak belki de her sene gelmek isteyeceksiniz.

 

 

Highlights

 • Gün içerisinde 5 ayrı atlayış seansı
 • Otelden alınma ve Babadağ atlayış noktası transferi
 • 30 dk profesiyonel eğitmen nezaretinde uçuş
 • Video ve resim çekimi ekstra ücrete tabi

Included/Excluded

 • Otel Transfer hizmeti
 • Babadağ atlama pistine transfer
 • Profesiyonel eğitmen nezaretinde atlayış
 • Hava durumuna göre değişen 20 ile 30 dk uçuş
 • Video ve Fotoğraf çekimi
 • Yemek ve içecek

Activity's Location

Ölüdeniz, Fethiye/Muğla, Turkey

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 1,100.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

1281 Reviews

You might also like