from 120.00 TL
Check Availability

İçmeler Sedir Adası Tekne turu

İçmeler, Marmaris/Muğla, Turkey
Excellent
Duration

7 saat

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

100 people

Languages

___

Overview

Yılın bütün yorgunluğunu atmak, hem bedenen hem de ruhen dinlenerek, yepyeni bir başlangıç yapmaya hazır mısınız? Kendinizi Marmaris’in berrak sularında, eşsiz bir doğal güzelliğe bırakmak isterseniz İçmeler Sedir Adası Tekne Turu tam sizin aradığını seçenek olabilir. Sedir Adası Turu eşsiz doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi dokusu ile de tatilinize farklı bir boyut katacak.

Sedir Adası’nı, Kleopatra Adası olarak da duymuş olabilirsiniz. Aslına bakarsanız ada, daha çok bu ismi ile biliniyor dersek pek de yanılmış olmayız. Adaya bu ismin verilmesinin son derece ilginç de bir öyküsü var. Rivayet odur ki; Roma İmparatoru Antonius’un, sevgilisi Mısır prensesi bile sık sık bu adaya gelirmiş. Prenses bu adayı o kadar çok beğenmiş ki her fırsatta buraya gelmek ve her defasında da daha fazla vakit geçirmek istemiş. İmparator Antonius’da sevgilisi mutlu etmek için bütün adayı sırf onun için güzelleştirmek istemiş.

 

İçmeler Sedir Adası Tekne turu Hakkında Merak Edilenler

Sedir Adasının, Kleopatra Adası olarak da bilindiğinden ve bunun nedeninden bahsetmiştik. Adayı b denli meşhur yapan en önemli özelliklerinin başında enfes plajı geliyor. Kleopatra Plajı olarak da anılan bu doğa harikası için Mısır’dan gemilerle kum getirildiği rivayet edilir. İmparator Antonius yıllarca süren uğraşlar ile Mısır’ın en güzeli kumlarını sevgilisi için adaya taşımış. En sonunda ortaya eşsiz güzelliği ile Kleopatra Plajı çıkmış.

Mükemmel plajın ev sahipliği yaptığı harika denizi de unutmamak gerek. Plajda geçireceğiniz zamanda dilediğiniz vakit kendinizi Marmarisin berrak sularına bırakabilirsiniz. Sedir Adası Turu sizlere sadece eğlence sunmuyor. Doğal güzelliği ve tarihi dokusuyla ruhen de dinlenmenize olanak tanıyor. Böylesi bir güzelliğin içinde kendinizi yenden keşfedebilir ve yepyeni bir başlangıç için gerekli motivasyonu toplayabilirsiniz.

 

 

İçmeler Sedir Adası Tekne turu

İçmeler Sedir Adası Tekne turu, kaliteli bir tatil deneyimi yaşamak isteyen kişilerin öncelikli tercihlerinden birisidir. Her şeyden önce adanın doğal güzelliği paha biçmek imkansız. Bunun yanında adanın tarihi dokusu da tatilinize bambaşka bir boyut katar.

Marmaris Sedir Adası Tekne turu, mükemmel bir plaj ve berrak bir denizden daha fazlasıdır. Öncelikle adanın uzun yıllar öncesine dayanan geçmişi beraberinde kültürel bir mirası da konuklarına sunar. Dilerseniz denizin ve plajın keyfini çıkartabileceğiniz gibi isterseniz adanın kültürel mirasını da yakından inceleme şansınız var.

Kleopatra Adası’nın batı bölümünde Roma döneminde kalma birçok kalıntı buluyor. Şayet tarihe ilginiz varsa bu bölgeyi özellikle incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bunun yanında geçmişten günümüze miras kalan tiyatro ve liman bölgesinde de ilginizi çekecek birçok tarihi kalıntıyı görebilirsiniz.

Sedir Adası Turu aileniz ve sevdikleriniz ile uzun yıllar unutulmayacak bir tatil deneyimi için doğru bir tercih olacaktır. Biriktirdiğiniz anılar uzun yıllar boyunca zihninizde yer edecek.

Highlights

 • 09:30-18:00 Tur Süresi
 • Yemek fiyata dahil
 • Otelden alınma ve geri bırakılma
 • Sedir adası giriş ücreti hariç

What you will do

Expand All
09:30-10:00 Otel veya konaklama noktasından alınma
09:30-10:00 Otel veya konaklama noktasından alınma
İçmeler otellerinden alınma saati 09:00-09:20 iken Marmaris otellerinden alınma saati 09:30-10:00 arasındandır. Transfer araçlarımız klimalı ve pandemi tedbirlerine göre düzenlenmiştir.
10:00-10:30 Yaklaşık 30 dk süren Gökova koyuna intikal.
10:00-10:30 Yaklaşık 30 dk süren Gökova koyuna intikal.
Saat 10:00 da Marmarisi terkederek Gökova koyuna teknemize binecegimiz limana intikal ediyoruz. 30 dk sonra tekneye ulaşmış ve ve pandemi kurallarına bağlı olarak alınan düzene istinaden tekeye misafarlerimiz yerini almaktadır.
11:00 de Teknemiz Gökova koyuna açılıyor.
11:00 de Teknemiz Gökova koyuna açılıyor.
Saat 11'de tekne demir alıp ilk yüzme molası olan İnce kuma doğru hareket ediyoruz.
11:45-12:00 İncekum sahilinde 45 dk yüzme molası
11:45-12:00 İncekum sahilinde 45 dk yüzme molası
İlk yüzme molamızı İncekum sahiline bakan koyda veriyoruz. Tekne sahile çok yakın bir noktada konaklıyor. Misarirlerimiz arzu ederlerse yuzerek İncekum sahiline çıkabilirler. Ayak bastığınızda neden bu ismi aldığını daha iyi anlıyacaksınız.
12:30-13:45 Akvarium koyunda yüzme molası ve öğle yemeği
12:30-13:45 Akvarium koyunda yüzme molası ve öğle yemeği
Tekne Akvariyum koyunda 45 dk'lık yüzme molası veriyor. Bu süre içerisinde misafirler arzu ederlerse tekne de kalıp güneşlenebilir veya suya inerek cennet koyun kefini çıkarabilir. Yüzme molası müteakiben öğle yemeği sizler için hazır bekliyor olucak.
14:00-16:30 Sedir adasında 2.5 saatlik ziyaret
14:00-16:30 Sedir adasında 2.5 saatlik ziyaret
Sedir adası diğer bir adıyla Kleopatra adasına 2.5 saat ziyaret ediyoruz. Adada binlerce yıllık bir tarihin kalıntıları var. Amphi tiyatro, tarihi klise kalıntıları ve birçok anıt mezar kalıntıları. Misafirler arzu ederse adada sahil kesiminden istifa ederek denizin keyfini çıkarabilir yada ada boyunca bulunan tabelaları takip ederek tarihi meskneleri ziyaret edebilir.
16:30-17:00 Limana geri dönüş ve Otobüsle İçmelere intikal
16:30-17:00 Limana geri dönüş ve Otobüsle İçmelere intikal
Sedir adasını keyifli bir ziyaret sonrası eve dönmek üzere teknemize geri dönüyoruz. Yaklaşık 30 dk süren bu yolculuk günün son resimilerini çekmek için bir fırsat olucaktır.
17:30-18:00 İçmeler varış ve otellere geri brakılma
17:30-18:00 İçmeler varış ve otellere geri brakılma
Günün sonunda tekrar otobüslerle otel ve konaklama yerlerine geri brakılıyoruz.

Included/Excluded

 • Otelden alnma,
 • Geri brakılma,
 • Yemek
 • Rehberlik Hizmeti
 • Sigorta
 • Sedir adasına giriş ücreti
 • Içecekler
 • Dondurma
 • Fast food
 • Resim ve video cekimi

Activity's Location

İçmeler, Marmaris/Muğla, Turkey

FAQs

Sedir adasına giriş ücreti fiyata dahil midir?
Sedir adasına giriş ücreti fiyata dahil değildir. Teknede adaya yaklaşırken tur rehberi herkesten giriş ücretini toplar.
Müze kartı veya farklı bankaların sunduğu avantaj kartlarına sahip isek adaya giriş ücreti ödenir mi?
Müze kartı veya farklı bankaların sunduğu avantaj kartlarına sahip kişiler giriş ücreti ödemez.

Reviews

5/5
Excellent
Based on 1 review
Excellent
1
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
İçmeler Sedir Adası Tekne turu
Hasan Elek
27/05/2021
Manisa'dan geldik tur için tura katıldıktan sonra vallahi çok beğendik her yeri, tur bittikten sonra dolaştık kendimiz de biraz. Yemekler güzeldi, müzikler eğlenceler çok canlı neşeli bir tur oldu. Sonuna kadar eğlendik, koylar çok hoştu koylarda beklediğimiz süreler boyunca yüzdük. Serin serin çok iyi oluyor birden denize atlamak ? mutlaka katılmalısınız çokta uygun
Showing 1 - 1 of 1 in total

Write a review

from 120.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

14233 Reviews

Information Contact

Email

[email protected]

Website

www.tatilhop.com

Phone

05548482285

Fax

02524135544

You might also like