'den başlyan 150.00 TL
Müsaitlik Ara

Marmaris Efes Turu

Created with Sketch. Marmaris, Muğla, Turkey
Değerlendirilmedi

Süre

12 saat

İptal

1 gün kala

Grub Sayısı

45 kişi

Diller

___

Genel Bakış

Marmaris Efes Turu, tarihin derinliklerine unutulmaz bir yolculuk yapmak isteyenler için doğru tercih. Efes Antik kenti Antik Çağ boyunca Anadolu’da medeniyetin beşiği olmuş büyük bir metropoldür. Efes kentinin tarihi milattan önceki dönemlere uzanır. Bölgedeki ilk yerleşimin kolonizasyon dönemine kadar uzandığı tahmin edilmektedir. Coğrafi konumu ile bölgesine hakim bir pozisyonda olan Efes Antik şehri tarihin her döneminde bütün devletlerin öncelikli hedeflerinden birisi olmuştur.

Merkezi konumu itibari ile farklı kültürlerin birleşme noktası olan antik kentte birçok devlet hüküm sürmüştür. Katılacağınız Efes Turlarında, tarihi Hellen uygarlığından izler görebileceğiniz gibi Roma dönemine, Bizans İmparatorluğa ve Osmanlı İmparatorluğuna ait izlerde görebilirsiniz. Bu özelliği ile efes turları sadece bir kültür gezisi olmasının ötesinde katılımcılara tarihe tanıklık etme şansını da vermektedir.

 

 

Marmaris Efes Turlarına Olan İlgi Artıyor

 

Marmaris Efes turu‘na olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Özellikle Anadolu ve Anadolu Medeniyetlerine ilgili olan kişilerin öncelikli olarak tercih ettikleri bir aktivite. Efes antik kentinin tarih içerisindeki önemi onu geçmişten günümüze bırakılmış önemli bir kültür mirası haline getirmiş durumda. Bu özelliğinden ötürü Efes antik kenti Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bir yer. Şayet tarihe, özelikle Anadolu tarihine meraklı iseniz Efes Turlarını kesinlikle incelemeniz gerekiyor.

 

 

Marmaris Efes Turu Hakkında Merak Edilenler

 

Efes Antik kentini, Anadolu’nun batı kıyısında bugünkü İzmir ilinin Selçuk ilçesi sınırları dahilinde bulunmaktadır. Yunan Klasik çağında, Yunan medeniyetlerinin Anadolu’da koloniler kurduğu dönemde inşa edildiği tahmin edilmektedir. Yunanistan ana kıtası ve adalarından gelen koloniciler bu bölgede kendi kültürlerini yaşatacak merkezler kurmuşlardır. Bölgede ilk hakimiyet kuran ve bölgeye de genel olarak adını veren İonyalıla tarafından kurulan şehir günümüze kadar önemini yitirmeden varlığını sürdürmeyi başarabilmiştir. İonyalılardan sonra devlet Roma İmparatorluğu sınırlarına dahil olmuş ve yine bölgenin önemli bir merkezi olarak valığını sürdürmüştür. Daha sonra sırası ile Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorlu hakimiyetine giren merkezde her kültürden izleri görmek mümkündür.

 

 

Marmaris Efes Turu Tarih Severler İçin Eşsiz Bir Deneyim Sunuyor

 

Marmaris Efes turu ile görebileceğin Efes Antik Kenti’nin tarihi öneminde bahsetmiştir. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan metropol tarih tutkunları ile bulunmaz bir hazine. Şehrin “aşağı” ve “yukarı” olarak adlandırılan iki giriş kapısı bulunuyor ve bu giriş kapıları arasındaki mesafe tam olarak 3 km. Antik kent içerisine bulunan “Celcus Kütüphanesi” görülmeye değer yerlerden belki de en önemlisi. Kütüphanenin milattan sonra ikinci yüzyılda kurulduğu ve dönemin en büyük kütüphanelerinden birisi olduğu tahmin ediliyor. Bunun yanında kentin içinde bulunan Hadrian Kapısı ve Hadrian Tapınağı da görülmesi gereken yerler. Antik dünyanın 7 harikasından birisi olarak kayıtlara geçen büyük tiyatro yani Artemisson, 25 bin kişilik devasa bir tiyatro. Bunların yanında ticaret merkezleri, limanı, stadyumu ve devlet agoralarıyla Efes Antik Kenti, kesinlikle görmeniz gereken bir yer.

DEVAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLA !

ANA HUSUSLAR:

 • 07:00-19:30 Tur süresi
 • Perşembe ve Pazar
 • Otel Transferi
 • 3 saatlik Otobüs Yolculuğu
 • Rehberlik hizmeti
 • Efes kentine giriş ücreti dahil değil

Aktivite Programı

Hepsini Göster
06:30-07:00 Otel Transferi
06:30-07:00 Otel Transferi
06:30-07:00 saatleri arasında İçmeler başta olmak üzere Marmaris üzerinden Otobüslerle misafirlerimizi otellerden alıyoruz.
07:15-08:15 Kahvaltı noktasına intikal

07:15-08:15 yaklaşık 1 saat sonra yol üzerinde anlaşmalı olduğumuz bir restorantta sabah kahvaltısı için 30 dk mola.

08:45-10:45 Efes Kentine İntikal
08:45-10:45 Efes Kentine İntikal
08:45-10:45 yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Efes'e ulaşıyoruz. Otobüste giderken rehber arkadaşlar misafirlerden Efes kenti giriş ücretlerini toplayacaklar. Bu ücret her sene değişiklik gösterir.
11:00-12:30 Efes Kentini Ziyaret
11:00-12:30 Efes Kentini Ziyaret
11:00-12:30 saatleri arasında rehber eşliğinde Efes kenti'ni ziyaret ediyoruz. Rehber arkadaşlar mesleklerinde uzman, sizleri adeta bilgiye boğucaklardır.
12:30-14:00 Meryem Ana Evini Ziyaret
12:30-14:00 Meryem Ana Evini Ziyaret
12:30-14:00 saatleri arasında Meryem Ana evini ziyaret ediyoruz. Bu arada Meryem ana evine ziyaret eksta ücrete tabidir. Meryem Ana evini ziyaret etmek isteyenler ile evi ziyaret ederken arta kalan misafirlerimiz Efes kentinde serbest zamana sahip olucaklarıdır.
14:00-15:00 Ğğle Yemeği

15:30-19:30 Marmaris'e Dönüş
15:30-19:30 Marmaris'e Dönüş
15:30-19:30 saatleri arasında Marmaris'e dönüş intikali ve misafirleri otellere geri bırakılma.

Included/Excluded

 • Otel Transferi
 • Geri Bırakılma,
 • Kahvaltı
 • Oğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Efes Kentine Giriş ücreti
 • Meryem Ana evine giriş ücreti
 • Fast food
 • İçecekler
 • Resim ve video çekimi

Aktivite Konumu

Created with Sketch. Marmaris, Muğla, Turkey

SSS

Antik Efes kentine giriş ücreti fiyata dahil mi?
Antik Efes kentine giriş ücreti tur fiyatına dahil değil. Tur rehberi intikal esnasında otobüste herkesten tek tek giriş ücretini toplayacaktır.
Meryem Ana evine giriş ücreti fiyata dahil mi?
Meryem Ana evine giriş ücreti fiyata dahil değildir. Nitekim bu tercihe açık bırakılmıştır. Arzu eden misafirler giriş ücretini giriş esnasında kendileri öder.

Yorumlar

0/5
Değerlendirilmedi
Yoruma dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Orta
0
Kötü
0
Berbat
0
1 yorumdan 0 - 0 ı gösteriliyor

Yorum Yazın

Created with Sketch.
'den başlyan 150.00 TL
Ekstra Ödemeler
 • Meryem Ana giriş ücreti(80.00 TL)

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

54 Yorumlar

Bunu da beğenebilirsiniz