from 350.00 TL
Check Availability

Marmaris Rafting Turu

Marmaris, Muğla, Turkey
Excellent
Duration

12 saat

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

50 people

Languages

___

Overview

Marmaris Rafting Turu son yıllarda giderek daha popüler hale gelen bir aktivite. Heyecan ve adrenalin tutkunu olanların özel olarak tercih ettikleri rafting turları katılanlara uzun yıllar boyunca unutamayacakları bir deneyim sunuyor. Şayet bugüne kadar Rafting yapmadıysanız fakat merak ediyorsunuz bir şans vermenizi tavsiye ederiz. Yaşayacağınız deneyim sonunda belki de siz adrenalin tutkunları arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

 

Marmaris Rafting Turu aileniz ve sevdikleriniz ile unutulmaz bir eğlence deneyiminin en güzel yoludur. Rafting Turu özel ekipmanlar eşliğinde gerçekleştirilen bir tür nehir gezisidir. Rapidler üzerinde kürek çekerek kendinizi doğanın kucağına bıraktığınız eşsiz bir deneyim için doğru tercihtir. Arkadaşlarınız ile bir bütünün parçaları olarak nehrin sularına karşı vereceğiniz heyecan dolu mücadele uzun yıllar unutamayacağınız bir eğlence deneyimi sunmaktadır.

 

 

Marmaris Rafting Turları Hakkında Merak Edilenler

 

Marmaris Rafting Turu doğa aşıkları tarafından öncelikli olarak tercih edilen bir aktivitedir. Rafting için sadece bir tatil eğlencesi ya da güzel zaman geçirilecek bir aktivite demek doğru olmaz. Raftiing eğlenceli bir aktivite olmasının yanında bir doğa sporudur. Doğanın kalbinde, ekibiniz ile vereceğiniz çetin bir mücadeledir. Bir yandan eğlenirken diğer yandan da fiziksel olarak kendinizi zorlayacağınız ve limitlerinizi test edeceğiniz bir spor dalıdır.

 

 

Dalaman Nehri rafting sporu konusunda kendini ispatlamış bir nehir

Rafting dünyaca bilinen bir spordur ve genellikle dünyada bu konuda populerite kazanmış nehirlerde yapılır. İşte bizim Türkiye’nin de bu kulvarda yarıştığı bir nehri var tabi ki, Dalaman nehri. Adrenalin arayanlar için tam yeri ve sporu diyebiliriz. Dalaman nehri Muğla bölgesinde bulunuyor ve bu sebepledir ki her yıl Bodrum, Marmaris ve Fethiye tatil beldelerinden de binlerce  yerli ve yabancı misafir ağırlamaktadır. 

 

 

Rafting Turlar ve Güvenlik

 

Rafting Turlarının sadece bir eğlence aktivitesi olmadığını aynı zamanda bir doğa sporu olduğundan bahsetmiştik. Bu spor dalı için de güvenlik önemleri ön plandadır. Doğanın kalbinde nehrin sularına karşı vereceğiniz mücadele de güvenlik önlemlerinin maksimum seviye tutulması gerekir. Rafting Turlarına daha önceden katılmadıysanız çekinmenize gerek yok. Alanında deneyimli ve profesyonel eğitmenlerimiz sizin için hazır bulunmaktadır.

 

 

Rafting Turları ile Alternatif Bir Eğlence

 

Rafting Turları şehir hayatının karmaşasından bunalan kişiler için alternatif bir eğlence fırsatı sunar. Şehrin koşturmasından gürültüsünden sıkıldıysanız, yoğun iş hayatının zorlukları karşısında nefes alacak alan bulmakta zorlanıyorsanız Rafting Turlarını kesinlikle incelemenizi öneririz. Şehrin gürültüsünden uzakta doğa ile iç içe bir macera sizleri bekliyor. Katılanların yaşayacakları adrenalin ise olayın tuzu biberi diyebiliriz.

 

 

Marmaris Rafting Turu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Marmaris Rafting turları son yıllarda artan bir şekilde talep görüyor. Günlük hayatın karmaşasında bunalan ve sıkılan birçok kişi, kendilerini keşfetmek ve doğa ile buluşmak için rafting turlarını tercih ediyor. Birçok tatil aktivitesinin aksine rafting turları size bedenen dinlenme şansı vermek hatta bunun tam aksine bedenen zorlanacağınız ve hatta yorulacağınız bir aktivitedir. Fakat bu şekilde kendi limitlerinizi tanıma ve negatif enerjinizi atma şansını olur.

Aşınmış kayalar arasından keyifli dönemeçler, damlalar ve dalgalar, en iyi donanım, en iyi rehberler. 14 yaş ve üstü olmanız aranan en önemli şarttır. Ancak 14-18 yaşı cocuklar bir aile fertleri ile katılmak zorundadır veya onları yazılı izinleri olmalıdır.

Marmaris Rafting Turu bir doğa sporudur ve bütün spor dallarında olduğu gibi eğitim son derece önemlidir. İster yeni başlamış olun ister uzun zamandır devam ediyor olun profesyonel ve deneyimli eğitmenlerimizden öğreneceğiz çok şey var. Profesyonel ekipmanların kullanıldığı turlar ile mükemmel bir eğlence sizleri bekliyor.

Highlights

 • Günübirlik Tur
 • Tur süresi 07:00-19:00
 • Önceden rafting yapmış olma şartı yok
 • Dalaman nehrinde 3 saat rafting
 • 6 ve 8 er kişilik tekneler
 • Kahvaltı ve yemek dahil

What you will do

Expand All
-07:00-07:30 Otel Transferi
-07:00-07:30 Otel Transferi
-07:00-07:30 saatleri arasında İçmeler ve Marmaris bölgesinden misafirleri otel ve konaklama noktatalarından transfer araçları ile alıyoruz ve Dalaman istikametine hareket ediyoruz.
08:30-09:00 Kahvaltı Molası
08:30-09:00 Kahvaltı Molası
08:00-09:00 saatleri arasında yol üzerinde anlaşmalı bir restorantta kahvaltı için 30 dk mola veriyoruz.
09:00-10:30 Dalaman Nehri başlangıç noktasına intikal
09:00-10:30 Dalaman Nehri başlangıç noktasına intikal
09:00-10:30 Kahvaltı sonrası tekrar otobüslere geri dönüyoruz ve Dalaman Nehri başlangıç noktasına intikal ediyoruz. Yaklaşık 90 dk sürücek bu yolculuk sonunda profesiyonle eğitmenler tarafından rafting turu ile ilgili hızlandırlmış bir eğitim alılyoruz.
11:00-15:00 Dalaman Nehrinde rafting
11:00-15:00 Dalaman Nehrinde rafting
11:00-15:00 saatleri arasında 4 saaat sürücek rafting turumuza başlıyoruz. Tekneler 6 ve 8 er kişilik olabiliyor. Ayrıca her teknede bir eğitmen de size eşlik edicektir. Tekneler konvoy şeklinde hareket eder. Engel aşımı esnsında konvoy durdurulur ve emniyetli geçiş olması için tekneler birer birer geçer. Bu esnada bir görevli sizleri video ve resim çekimleri yapıyor olucak. Gün sonunda ilgilenen misafirler ekstra bir ücrete tabi olarak satın alabilirler. Zaman zaman nehir bir çarşaf gibi olsa da bu boğaz daralma noktalarında tam tersi bir hal alıyor ve işte bunun adına rafting adrenalin ikilisi diyoruz.
15:00-16:00 Rafting turu sonrası Öğle yemeği
15:00-16:00 Rafting turu sonrası Öğle yemeği
15:00-16:00 Rafting turu sonrası teknelerden indiğimiz noktadan başlangıç noktasına minibüslerle geri intikal ediyoruz ve bizler için önceden hazırlanmış olan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz.
16:30-19:00 Marmarise Geri Dönüş
16:30-19:00 Marmarise Geri Dönüş
16:30-19:00 saatleri arasında Marmarise Geri Dönüş intikalini icra ediyoruz ve misarileri otel ve konaklama noktalarına geri bırakıyoruz.

Included/Excluded

 • Otel Transferi
 • Geri bırakılma
 • Kahvaltı
 • Oğle Yemeği
 • Dalaman nehrinde 3 saat rafting
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Fast food
 • İçecekler
 • Resim ve video çekimi

Activity's Location

Marmaris, Muğla, Turkey

FAQs

Rafting turu için nasıl bir şekilde giyinmemiz gerekir? Yanımızda neler bulundurmalıyız?
Rafting turu için sürtünemyi engellemek için şort, güneşten korumak için tişört, şapka, ayaklarımızda ise sandal veya hafif bir spor ayakabı tercih edilmeli . Bunun sebebi tekne alabora olduğunda ayakkabılarınızın kaybolmamasıdır. Rafting turu sonrası yanınuzda kuru kıyafet, havlu bulundurmanızda fayda var.
Rafting Turuna daha önce hiç katılmamış olan biri tura katılabilir mi?
Rafting Turuna daha önce hiç katılmamış olan biri kesinlikle katılabilir. Her geçen gün daha da populer hale gelen rafting sporu binlerce yeni meraklısı çıkıyor. Dolayısı ile rahatlıkla denilebilir ki ,çoğu misafirimiz ilk kez rafting deniyor. Eğtmnelerimiz işlerinin ehli ve yıllar içerisinde çok tecrübe kazanmışlardır. Onlar kısaltılmış bir dersten sonra sizin özgüveninizi arttırmayı bilir.
from 350.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

8963 Reviews

You might also like