from 100.00 TL
Check Availability

Marmaris Türk Hamamı

Marmaris, Muğla, Turkey
Not Rated
Duration

2 saat

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

10 people

Languages

___

Overview

Marmaris Türk Hamamı, sadece ülkemizde değil bütün dünyada meşhur. Bundan emin olabilirsiniz. Özellikle yurt dışından gelen turistler ülkemizde geçirdikleri zaman boyunca bir defa da değil birçok defa türk hamamına gidiyorlar. Hatta, yabancıların türk hamamlarına olan ilgisini keşfeden girişimciler yurt dışında türk hamamları açmaya bile başladılar. Tabi bu aktivite sadece yabancı konuklar için değil.

 

Marmaris Türk hamamı, konuklarına muhteşem bir deneyim sunar. Tarihi dokusu olan hamamlarda geleneksel bir kültürün yeniden hayat bulduğu bir aktivitedir. Kendisini şımartmak isteyen konuklar için mükemmel bir tercihtir. Hamamda geçireceğiniz süre zarfından farklı birçok uygulamadan yararlanabilirsiniz. Türk hamamında geçireceğiniz süre sonunda bütün negatif enerjinizi atacak ve bedenen yep yeni bir insan olacaksınız.

 

 

Türk Hamamı Hakkında Merak Edilenler

 

Türk Hamamı, kökenleri yüzlerce yıl öncesine dayanan bir gelenektir diyebiliriz. Günümüzde de hala yaşatılan bu gelenek yerli yabancı birçok konuk tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. Şehir yaşantısının zorlukları ile ruhen ve bedenen geriliriz. Ufak bir kaçamak ile rahatlamak hepimizin hakkı. Şayet siz de böyle düşünüyor ve hissediyorsanız türk hamamı tam da sizin aradığınız aktivite diyebiliriz. Temizlik ve hijyenin maksimum seviyede olduğu türk hamamlarından mükemmel vakit geçirmek isteyen konukların pişman olmayacaklarını garanti edebiliriz.

 

Türk hamamları, yetişkinler için olduğu kadar çocukları için de son derece eğlenceli bir aktivite olabilir. Minik konuklara özel olarak tasarlanmış bölümler de onlar da türk hamamının dinlendirici ve eğlenceli olanaklarından istifade edebilirler.

 

 

Türk Hamamında Bizi Neler Bekliyor

 

Türk hamamının uzun bir geçmişi olduğundan daha önce bahsetmiştik. Böylesine köklü bir geleneğe dayanan aktivite bünyesinde konuklara sunulacak hizmetler ise son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. Türk hamamının en klasik bölümü, büyük kazanların üzerine konuşlandırılmış ve tarihi su kurnaları ile süslenmiş mermer banyo bölümüdür. Burada geçirdiğiniz zaman içerisinde sıcak suyun tadına varabilirsiniz.

 

Türk hamamı turuna katılan konuklar için tek alternatif bu değil. Zaten, tur boyunca geçireceğiniz zaman zarfında rehberlerimiz sizinle olacak ve her türlü desteği size sağlayacaklar. En çok tercih edilen aktivitelerden birisi de kesedir. Kese ile cildinizin ölü derisinden kurtulabilirsiniz. Keseden sonra bedenen yenilendiğinizi hissedeceksiniz. Dileyen konuklar çeşitli masaj hizmetlerinden de faydalanabilirler. Eklem masajlarından yüz masajlarına kadar birçok masaj türü hizmetinizde. Alanında deneyimli personel tarafından uygulanan masaj hizmetleri ile yılın büyün yorgunluğunu geride bırakacağınızı garanti edebiliriz.

 

 

Marmaris  Türk Hamamı İle Geleneksel Bir Eğlence

 

Marmaris Türk hamamı ile geleneksel bir eğlencenin tadına varacaksınız. Eşsiz mimari ile önce çıkan türk hamamlarından geçireceğiniz zaman ruhen ve bedenen dinlenmenize yardımcı olacak. Aileniz ve sevdikleriniz ile katılacağınız türk hamamı turları ile tatilinize ayrı bir tat katabilirsiniz.

 

 

PROSEDÜRLER:

 • Sauna : Özel aroması olan tamamen özel tahtalardan oluşan odalarda buharın keyfine varmakla başlıyoruz. Yerden gelen sporlar sayesinde vücut terlemeye başlayıp gereksiz toksitleri atmaya başlar.
 • Kese : Saunadan sonra mermerlerden yapılmış Hamam odasına geçilir. Odanın ortasında yer yuvarlak biçimde uzanıp rahatlamamız için yapılan göbek taşı bulunmaktadır. Göbek taşı alttan ısıtılır ve kesinlikle midenizi rahatlatır. Tellak olarak adlandırdığımız hamam görevlileri burada nazik bir şekilde sizi keseleyip vücüdunuzdaki ölü derileri çıkarmayı sağlar. Bu bölümden sonra daha etkili güneşlenme kanıtlanmıştır.
 • Köpük : Özel methodla bütün vücudunuzu kaplayan köpük masajı en son kalan ölü derilerin temizlenmesini sağlar.

NOT :Yağ Masajı : Aroma terapi masajları geleneksel Hamamın bir bölümü değildir ama günümüzde ticari amacı hamamlara yer edinmiştir ve kesinlikle tavsiye edilir.

Highlights

 • Günde 4 ayrı seans
 • Tur süresi 2 saat
 • Hamamdaki prosedürler 1 saat
 • Yemek ve İçecek dahil değil
 • Otel transferi hizmete dahil

What you will do

Expand All
1'ci Seans -10:00-12:00
1'ci Seans -10:00-12:00
1' ci seans -10:00-10:30 arasında İçmeler ve Marmaris bölgesinden misafrileri otel ve konaklama notkatalarından transfer araçları ile alınıyor. -10:30-11:30 Hamamda standart prosedürler olan sauna, kese ve köpük masajını yapıyoruz. Bu prosedürlerin haricinde hizmet satın alan misafirler hakkında herhangi bir zaman kısıtlaması yokur. -12:00-12:15 Marmaris ve İçmelere misafriler otellere geri bırakılıyor.
2 'ci Seans-12:00-14:00
2 'ci Seans-12:00-14:00
2' ci seans -12:00-12:30 arasında İçmeler ve Marmaris bölgesinden misafrileri otel ve konaklama notkatalarından transfer araçları ile alınıyor. -12:30-13:30 Hamamda standart prosedürler olan sauna, kese ve köpük masajını yapıyoruz. Bu prosedürlerin haricinde hizmet satın alan misafirler hakkında herhangi bir zaman kısıtlaması yokur. -14:00-14:15 Marmaris ve İçmelere misafriler otellere geri bırakılıyor.
3'cü Seans 14:00-16:00
3'cü Seans 14:00-16:00
3' cü seans -14:00-14:30 arasında İçmeler ve Marmaris bölgesinden misafrileri otel ve konaklama notkatalarından transfer araçları ile alınıyor. -14:30-15:30 Hamamda standart prosedürler olan sauna, kese ve köpük masajını yapıyoruz. Bu prosedürlerin haricinde hizmet satın alan misafirler hakkında herhangi bir zaman kısıtlaması yokur. -16:00-16:15 Marmaris ve İçmelere misafriler otellere geri bırakılıyor.
4'cü Seans 16:00-18:00
4'cü Seans 16:00-18:00
4' cü seans -16:00-16:30 arasında İçmeler ve Marmaris bölgesinden misafrileri otel ve konaklama notkatalarından transfer araçları ile alınıyor. -16:30-17:30 Hamamda standart prosedürler olan sauna, kese ve köpük masajını yapıyoruz. Bu prosedürlerin haricinde hizmet satın alan misafirler hakkında herhangi bir zaman kısıtlaması yokur. -18:00-18:15 Marmaris ve İçmelere misafriler otellere geri bırakılıyor.

Included/Excluded

 • Otelden Alınma
 • Geri Brakılma
 • Sauna
 • Kese Masajı
 • Kopuk Masajı
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • İcecekler
 • Dondurma
 • Fast food
 • Yaga masajı
 • Yuz maskesi
 • Resim cekimi

Activity's Location

Marmaris, Muğla, Turkey

FAQs

Hangi prosedürler hamam fiyatına dahildir?
Hamam turu fiyatına otel transferleri, sauna, kese masajı, köpük masajı fiyata dahildir. Bunun haricinde yüz maskesi, ayak tabanı masajı ve reflekseloji gibi prosedürler ayrı ücrete tabidir.
Pandemi döminde gerekli önlemler alındı mı?
Pandemi döneminde bakanlık tarafından belirlenen tüm Covid-19 önlemleri alınmıştır. Tur seanslarımızı kişiye özel ve belli kapasitede alıyoruz. Aynı anda hamamda 2 kişiden faza kişi bulundurulmuyor. Her misafirimiz sonrası hamam itinayla temizlenip bir sonraki misafir alınıyor.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 100.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

8964 Reviews

You might also like