Marmaris Günlük Aktiviteler

 

Muğla’ya bağlı Marmaris ilçesinde yapabileceğiniz yüzlerce aktivite bulunmaktadır. Yürüyüş turları, mavi yolculuk, gündelik deniz turları, arazilerde safari turları, plaj oyunları, tarihi alan gezileri, alışveriş merkezleri, eğlence hayatı gibi birçok alanda sevdiklerinizle hoş bir vakit geçirebilirsiniz. Marmaris yaz aylarında yoğun turist çeken bölgelerden bir tanesidir. Marmaris bölgesini yalnız başına gezip keşfetmek yerine rehber eşliğinde bir ekiple çevreyi, doğa sporlarını daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Marmaris’te yapılan günlük turlar ve gidilen yerler şunlardır:

 

  • Köy turu yapılarak Bayır köyü, Turgut köyü ve etrafta bulunan şelaleler gezilir
  • Safari turları yapılarak Bozburun adası, Gökova körfezi, Kızkumu bölgesi, hisarönü, Akbük bölgeleri gezilir.
  • At safari, Atv safari, Buggi safari turları Hisarönü bölgesinde
  • Tekne ile gezmek isterseniz de Kleopatra plajı ve dalyan bölgelerine gidebilirsiniz.

 

 

Marmarise yaz tatiline gelen turistler şu tekne turlarını daha çok tercih etmektedir:

 

 

-Her Şey Dahil Günübirlik Tekne Turu,

-Mega Diana Tekne Turu,

-Davy Jones Korsan Tekne Turu,

-Hisarönü körfezi ve Ege Adaları Tekne Turu,

-Dalyan Tekne Turu

-Kleopatra (Sedir) Adası ve Plajı Tekne Turu,

-Kleopatra Adası Özel Tekne Turu

-Dalyan turuna katılım sağlamanız durumunda iztuzu plajı çamur banyosu ve Kaunos antik kentini tek seferde görme imkanlarını elde edeceksiniz.

 

Marmaris Tekne Turları

 

Marmariste bulunanların kesinlikle katılması gereken aktivitedir. Her şey dahil tekne turları isminden de anlaşılacağı üzere hem gezinizi yapıp hem de öğle yemeğinizi yiyebileceğiniz ve içecek servisinin bulunduğu turlardır. Yapılan bu turlar genel olarak ada, koy ve plajlara olmaktadır. Yapılan turlar tekne isimlerine gidilen yola ve aktivite ismine göre farklılıklar göstermektedir. Yapılan turlar sırasında isteyen misafirler denize girip serinleyebilmektedir. Tekne turu güzergahı ise Cennet Adası, Amos koyu, Akvaryum koyu, fosforlu mağara ve Turunç bölgeleridir. Bu turlar genellikle havaların ısınmaya başladığı Mayıs aylarında başlayıp ekim aylarına kadar devam etmektedir. Bulunduğunuz yerden alınıp 9’da başlayan turlar 17’de bitmektedir. Yapılan turda alkol isteyenlere özel alkol menüsü de bulunmaktadır.

 

 

Davy Jones Korsan Tekne Turları

 

 

 

Davy Jones teknesi de her şey dahil menüsünde bulunmaktadır. Macera ve eğlencenin bir arada olmasıyla beraber Marmariste yapılan çok popüler bir turdur.Marmaris denizlerinde macera arıyorsanız Davy Jones tekne turu tam da size göre. Korsan gemisi 42 metre boyutunda 5 katlı ve 400 kişiyi içine alabilecek kadar geniş bir hacme sahip olmakla beraber Avrupa’nın en büyük korsan gemilerindendir. Teknede yemek yiyebileceğiniz bir alan 3 adet barı, ve 3 katlı denize açılan kaydıraklar bulunmaktadır. Sabah 9’da hareket eden tekne sırasıyla Cennet,Akvaryum koyu fosforlu mağara rotasyonunu izlemektedir. Öğle vakitlerinde limitsiz alkol ve yemek servisleri yapılmaktadır. Akşam 5’te biten korsan teknesi turunda istediğiniz otele servis imkanı vardır.

 

 

Hisarönü Ege Adaları Tekne Turu

 

 

Çevre koylara uğrayan bu tekne turunda hisarönünün güzellikleri gözler önüne serilmektedir. Sabah erkenden kaldığınız yerden alınıp tur alanına götürülüyorsunuz. Tekne 2 katlı üst kat güneşlenmek isteyen misafirler içindir. Gölge isteyenler için de alt katta oturma ve eğlence alanları bulunmaktadır. Tekne 10-17 arasında hizmet vermektedir. Öğle servisinde sınırsız alkol ve tavuk,makarna, pilav gibi pratik yemekler servis edilmektedir.

 

Rotalar sırasıyla şöyledir:

Orhaniye koyu
Selimiye koyu
Kamelya koyu
Akvaryum koyu
Tavşan Adası
Dişlice Adası olmak üzere 6 istasyondan oluşmaktadır.

Detay ve Rezervasyon

 

 

Dalyan Tekne Turu

 

 

Marmaris’e gelen yabancı turistlerin neredeyse %85’i Dalyan alanını görmeden gitmek istemiyor. Dalyan turu yüzme molalı, ve güzel koyları itibariyle tercih edilmektedir. İztuzu kamplumbağa plajı, çamur banyosu ile vücut yenileme, eski antik kral mezarlıklarının ziyareti, Kaunos antik kenti gibi çeşitli aktiviteler sunulmaktadır.

Detay ve Rezervasyon

 

 

Kleopatra Adası ve Plajı Tekne Turu

 

 

Asıl adı Sedir Adası altın sarısı plajıyla ve Cedrae antik kentiyle bilinen bir adadır. Söylenilenlere göre Antonius isimli kralın bu plajdaki kumları Kleopatra isimli genç ve güzel sevdiğine Afrika’dan özel olarak getirmesiyle oluşmuş bir plajdır. Bu güzelliği görebilmek için 2 katlı tekneyle seyahat ediyorsunuz. Sabah 9’da Marmaris limandan ayrılan tekne 2 saat yolculuktan sonra adaya varıyor. Sınırsız alkol imkanı vardır. Adaya gelindiğinde 3 saat boş geçirmek için vaktiniz olmaktadır.

Detay ve Rezervasyon

 

 

Kleopatra Adasında Özel Tekne Turu

 

Kişisel olarak ya da sevdikleriniz,aileniz veya arkadaşlarınız için kiralayabileceğiniz özel teknelerle Gökova körfezinden Kleopatra Adasına doğru mükemmel bir yolculuk sizleri bekliyor. 10 kişi kapasiteli teknede 2 kabin, 2 banyo, 2 tek ve çift kişilik yatak bulunmaktadır.

 

 

 

Marmaris Yat Gezisi

 

marmaris yat gezisi

Marmaris için yat fyatları Fethiye, Bodrum gibi yerlere döre daha hesaplıdır. Kiralayacağınız yat boyut, kapasite, hizmet ve aldığınız tarihe göre fiyat farklılıkları olmaktadır. Lüks bir yat için 3.500-4.000 TL ahşap bir yat için 1.7000-2.000 TL istenmektedir.

Detay ve Rezervasyon

 

 

Marmaris Safari Turları

Cip Safari Turu

 

Doğa sporları ve adrenalin severler için birebir aktivitedir. Bu sayede Marmaris’in köylerini, doğa harikalarını, ve koylarını görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Detay ve Rezervasyon

 

 

ATV Safari Turu

 

 

Özellikle aile sporları arasında tercih edilir. Güçlü motorları bulunan atvlerle eğlenceli aynı zamanda heyecan dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Detay ve Rezervasyon

 

At Safari Turu

8 kişilik gruplar halinde yapılan 1-3 saat arası değişiklik gösteren at safarisi Marmaris için en güzel etkinliklerden birisidir.

 

Detay ve Rezervasyon

 

 

Karting (Go-Kart) Turları

Marmaris merkeze oldukça yakın olan karting merkezleri aile içn uygun sporlardan biridir. 200 cc Honda araçlarıyla gerçek bir hız tutkunluğu yaşayabilirsiniz.

 

 

Detay ve Rezervasyon

 

Rafting Turları

Dalaman Çayı üzerinde yapılan bu sporda 4-6 kişilik botlarla ve profesyonel rehberler eşliğinde adrenalin yaşayabilirsiniz.Bu tur sabah 7 ile akşam 6 saatleri arasında yapılmaktadır. Rafting sporu tehlikeli sonuçlar doğurabileceği için profesyonel hocalardan rafting hakkında eğitim alınmaktadır.

 

 

Detay ve Rezervasyon

 

Marmaris Günlük Turlar Rezervasyon & Satın Alma İşlemleri

Marmaris’te Mayıs ayından Ekim ayına kadar her gün tekne ve safari turları düzenlenmektedir. Bu turlara rezervasyon için ilgili internet siteleri üzerinden başvuru yapabilir ya da sahilde bulunan şubelerden satın alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Covid-19 Kapsamında Alınan Tedbirler

Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yapılan tekne turları covid-19 kapsamında yolcularının sağlığını en ön planda tutmaktadır. Yolcu alım kapasitesini yarı yarıya indiren Marmaris tekne firmaları yetkilileri düzenlenen her turdan önce ve sonra tekne içerisinde bulunan koltuk bar alanı gibi misafirlerin sıkça kullanıdığı yerleri dezenfekte etmektedirler. Maske ve mesafe kurallarıyla yapılan yolculuklarda eğlenmenizin dışında sağlığınız da büyük önem taşımaktadır.