Kullanım Koşulları Bu sayfa, Tatilhop.com’u (“Web Sitesi/Site”) kullanırken uyulması gereken kuralları (“Kullanım Şartları”) açıklamaktadır. Kullanım Şartları dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Eğer burada belirtilen Kullanım Şartlarını kabul etmiyorsanız, bu Web Sitesi’ni ve hizmetlerini kullanmayınız. Bu Web Sitesi’ni kullanarak, işbu Kullanım Şartlarının içeriğini peşinen kabul ettiğinizi ve Kullanım Şartlarına bağlı kalacağınızı göstermektesiniz. Violet Seyahat Taşımacılık Turizm Ticaret Ltd, Şti işbu Site ve Site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, Siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da Siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir. Yasal olarak sizi bağladıkları için, Kullanım Şartlarını gözden geçirmek amacıyla bu sayfayı belirli aralıklarla ziyaret etmelisiniz. Burada kullanılan haliyle “Üye”, “Siz” ve “Kullanıcı(lar)” terimleri, herhangi bir nedenden dolayı bu Web Sitesi’ne girmiş tüm bireyleri ve/veya kurumları ifade etmektedir.

Web Sitesi, turizm hizmetlerine ilişkin tatil paketleri, günlük tur aktiviteleri, tekne kiralama hizmetleri, otel, uçak rezervasyonları,  ve bu alanda çeşitli promosyonlar ve benzeri hizmetlerin Kullanıcılara sanal ortamda sunmak üzere işletilmektedir.

KAYIT VE ŞİFRE

Üye, kişisel bilgilerin yer aldığı formu doldurarak Kullanım Şartlarının işleyişini kabul etmiş olur. Kullanıcılar, Web Sitesi’nde sağlanan hizmetlerden kayıt işlemi tamamlanır tamamlanmaz veya kayıt işlemi yapmaksızın siteden ürün satın alınması halinde sistem tarafından açılan üyelik durumu başladığı andan itibaren faydalanabilirler. Kayıt esnasında Kullanıcılardan ad, Soyad, adres, e-posta adresi, telefon numarası ile Kullanıcıların kimliğinin tanımlanabileceği diğer bilgiler talep edilebilecektir. Kullanıcılar bu bilgilerin 3. kişiler ile yapılan işlemler için gerekli bilgiler olduğunu bilmektedir ve bu bilgiler rızalarına dayanarak kayda alınmaktadır. Bunun yanı sıra bazı alanlarda genel demografik ve istatistiki bilgiler de toplanabilecektir. Tatilhop Kullanıcılar tarafından verilen bilgilerin kontrol edilmediğini, bu nedenle bu bilgilerin doğruluğu veya güvenilirliğini garanti etmediğini beyan eder.

Kullanıcılar üyelik bilgilerini Web Sitesi’ne girerek kendilerine şifre tanımlamaktadırlar.

Kullanıcıların şifrelerinin güvenliğini sağlama yükümlülüğü münhasıran kendilerine aittir. Tatilhop, Kullanıcıların şifrelerinin, üyelik hesaplarının, kullanıcı adlarının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesinden sorumlu tutulmayacağını beyan etmektedir. Kullanıcılar şifrelerinin güvenlik açısından riskli durumlar arz etmesi halinde şifresini değiştireceğini, herhangi bir yetkisiz kullanım hakkında bilgi sahibi olur ise Tatilhop’e derhal haber vermeyi kabul etmişlerdir.

Kullanıcılar, toplanılan iletişim bilgilerinin (GSM numarası, e-posta adresi vs.) Tatilhop tarafından, Tatilhop’in sağlayacağı diğer ürünler veya hizmetler hakkında bilgilendirilmek ya da Web Sitesindeki güncellemelerin bildirilmesi amacıyla kullanılabileceğini kabul ederler. Kullanıcılar, ayrıca iletişim bilgilerine, Web Sitesi’nden, potansiyel işverenlerden ya da üçüncü kişilerden ücretsiz bültenlerinin, hatırlatma bilgilerinin ya da mesajların gönderilebileceğini bağlantılı bu kişilere ilgili bilgilerin ifşa edilebileceğini kabul ederler.

Kullanıcılar istedikleri zaman üyeliklerini yazılı olarak bildirmek kaydı ile iptal edebilirler. Ancak üyelik iptalinden önce sunulan hizmetlerden dolayı Tatilhop nezdinde doğan haklar saklıdır.

FİKRİ HAKLAR>

Söz konusu Web Sitesi herkese açık, aleni bir sitedir. Site‘de mevcut bulunan bilgiler, görseller ve içerikler Tatilhop’in daha önceden yazılı olarak izni alınmadan kısmen veya tamamen kopya edilemez, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez ve ileride kullanılmak üzere saklanamaz. Tüm Web Sitesi içeriğine (metin, veri, grafik, görüntü, logolar, düğme simgeleri, veri tabanı, tasarım, yazılım ve sair diğer Web Site içeriğine ilişkin unsurlar) ilişkin fikri ve sınai haklar Tatilhop’in mülkiyetindedir. Web Sitesi’nde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, görsellerin ve tüm resimlerin her hakkı saklıdır.

Web Sitesi içeriğine, tasarımına ve yazılımına ilişkin tüm mali hakların izinsiz kullanımı (işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve umuma arz), bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz ifşa ve kullanım, fikri ve sınai mülkiyet hakkının ihlali anlamına gelecektir.

Kullanıcılar işbu Web Sitesi’ni, diğer şahısların fikri mülkiyet haklarını ya da üçüncü şahısların kişisel haklarını ihlal edecek bir biçimde kullanmamayı ve Site ‘de müstehcen, ahlaka aykırı, politik, görüş yansıtan veya tehditkâr unsurları yayınlamamayı, saklamamayı taahhüt eder. Diğer şahısların fikri mülkiyet hakları ile sair haklarının ihlal edildiğinin tespiti yahut bu konuyla ilgili bir şikâyet alınması durumunda herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın ilgili Kullanıcıların erişimleri bloke edilecek yahut üyelikleri iptal edilebilecektir.

Kullanıcılar Siteyi kullanırken Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili kanun hükmünde kararnameler ve yasal düzenlemeler, hâlihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve Tatilhop’in Site’ye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcı‘ya aittir. Tatilhop’in bu sorumluluk nedeni ile uğrayacağı her türlü zararı Kullanıcı‘ya fer‘ileri ile birlikte rücu hakkı saklıdır.

Tatilhop sizi, Web Sitesi’nde mevcut olan içeriğin tek bir kopyasını görüntüleme ve erişme konusunda ticari olmayan, yalnızca kendi kişisel kullanımınız için yetkilendirmektedir.

 

İÇERİK KULLANIMI

Web Sitesi’nde sunulan içerik kişisel kullanım içindir. Kendi iletişimlerinizden ve onların ilanından bir kullanıcı olarak siz sorumlusunuz. Site’nin içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin ve resimlerin her hakkı saklıdır. Ticari veya sair amaçlarla izinsiz kullanılamaz. Tatilhop’in yazılı onayı olmaksızın Site’ ye link vermek, Site ‘de yayınlanan herhangi bir öğeyi başka bir mecra ya da internet sitesinde yayınlamak kesinlikle yasaktır. Ayrıca Tatilhop’in haberi ve yazılı onayı olmaksızın başka bir internet sitesinde Tatilhop.com sitesine link vermek kesinlikle yasaktır.

Tatilhop, Web Sitesi ile ilgili her türlü bağlantı kopukluğu yahut iletişim aksaklıkları nedeni ile doğmuş ve/veya doğacak zararlardan sorumlu tutulamaz.

SİTE’NİN İŞLEYİŞİ VE HİZMETLERİN SUNULMASINA İLİŞKİN ŞARTLAR

Tatilhop Site üzerinde yer alan Kullanıcı bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz.

Hizmet Sağlayıcı firmalar ve Kullanıcılar arasında doğabilecek uyuşmazlıklardan, zararlardan ve/veya taleplerden Tatilhop sorumlu tutulamaz.

Web Sitesi içeriği, yanlışlıklar veya baskı hataları içerebilir. Tatilhop, Web Sitesi içeriğinin doğruluğu, güvenilirliği, eksiksizliği veya kesintisizliği hakkında hiçbir taahhütte bulunmaz.

Tatilhop Web Sitesi’nin hatasız ve/veya kesintisiz çalışacağını veya herhangi bir Tatilhop sitesinin ve onun sunucusunun bilgisayar virüsü veya diğer zararlı mekanizmaları taşımayacağını garanti etmez. Web Sitesi’nin kullanılmasından dolayı Kullanıcıların donanım veya verilerinin yahut sair materyalinin zarar görmesi halinde ilgili maliyetten Tatilhop sorumlu tutulamaz.

Tatilhop’in Web Sitesi üzerinde sponsorluk ve sair tanıtımlar ile gelir elde etme hakkı saklıdır.

Web Sitesi’nde sunulan tüm hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, tekne seçenekleri, günlük turlar, promosyon, fiyat ve kontenjan durumları mevcuttur. Sunulan tüm bu hizmetler için Kullanıcı kendi iradesi ile rezervasyon yapar. Tatilhop, işbirliği yapılan tedarikçi ve / veya aracı kurumlardan alınarak Web Sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterir ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliliğini göstermemesinden dolayı Tatilhopsorumlu tutulamaz.

Web Sitesi’nin bir kısmı işbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlar tarafından ve o kurumların sorumluluğunda düzenlenmekte olup, ilgili sayfaların kullanımı Tatilhop’den bağımsız şekilde ilgili kuruluşun koşul ve şartları tahtında gerçekleşir, Tatilhop bu sayfa ve bağlantılı hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır.

Kullanıcılar,

Tatilhop gezi, ulaşım araçları, konaklama tesisleri, yetkili acenteleri ile müşteri arasında aracı konumdadır. Tatilhop işbirliği yaptığı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ancak oluşabilecek aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.

Web Sitesi üzerinden yapılan her türlü hizmet işlemlerinde tedarikçi ve/veya aracı kurumların rezervasyon kuralları kabul edilmiş sayılır.

Tatilhop, iradesi dışında oluşan nedenlerle veya katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve / veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir. Tatilhop verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir, ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.

Pansiyon durumları, otel konseptleri, belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri Web Sitesi üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır. Tadilat, bakım ve yenileme çalışmaları tamamen ilgili otelin inisiyatifindedir ve herhangi bir ön bilgilendirme yapılmaksızın gerçekleşebilir. Oteller, böyle bir durumda oluşabilecek her türlü rahatsızlığı asgari düzeyde tutma sorumluluğunu göstereceklerdir.

Web Sitesi’nde yer alan konaklama tesislerine ilişkin fiyatlar her türlü vergi dahil olarak gösterilmiş fiyatlardır. Ödeme koşulları ise her hizmete ilişkin bölümde belirtildiği şekliyle geçerlidir ve faturalandırma Türk Lirası üzerinden yapılacaktır.

 

Tatilhop, kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, kiralık tekneler, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraf ve yükümlülüklerden münferiden ve/veya ulaşım ve konaklama kuruluşlarıyla müştereken sorumlu tutulamaz.

Web Sitesi’nde yer alan tatil paketleri programında, günlük tur yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili kuruluşların resmi saatlerine göre ayarlanmış olup, saat ve tarih değişikliklerinden ve buna bağlı yapılan program değişikliklerinin neticelerinden Tatilhop sorumlu tutulamaz.  Hareket saati garanti edilemez. Taşıyıcı, biletlerde gösterilen duraklama yerlerini değiştirebilir veya duraklama yapmayabilir. Uçuş saatleri 48 saat önce kesinleştiğinden satış sırasında belirtilen saatler muhtemel saatler olup, bu konudaki değişiklikler nedeniyle Tatilhop sorumlu tutulamaz. Bu sebeple yapılacak iptal ve iade talepleri de kabul edilmez.

Web Sitesi kullanılarak satın alınan gezi turlarında ve konaklama tesislerinde taşıyıcıların ve/veya üçüncü kişilerin ihmal veya kastı sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinden Tatilhop sorumlu tutulamaz.

Kullanıcının Web Sitesini kullanarak satın almış olduğu tur programındaki gezinin başlamasından sonra meydana gelen değişikliklerden Tatilhopsorumludur. Tatilhop Kullanıcı (tüketici) aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında tazminatın hesaplanması TÜRSAB Marmaris Çizelgesi hükümleri (TÜRSAB TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ) uyarınca Kullanıcı‘ya (tüketiciye) bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dâhil olmayan ve gezi esnasında Kullanıcı‘ya verilen ek hizmetler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerin Kullanıcı tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması Kullanıcı (tüketicinin) bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

 

 SAİR HUSUSLAR

Bize, hizmete ilişkin müşteri destek veya “yardım” alanında belirtilen şekilde bildirim yapabilirsiniz.

Size Tatilhop tarafından iletilen e-posta yoluyla gönderilen bildirimlerin, e-postanın iletim tarihinde teslim edildiği ve alındığı varsayılır. Hizmetlere erişebildiğiniz veya hizmetleri kullandığınız sürece, bu gibi bildirimleri almak için gerekli yazılım ve donanımınız bulunması gerekmektedir. Elektronik ortamda herhangi bir bildirim almaya onay vermiyorsanız, hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

Belirli bir hizmetle bağlantılı olarak yayımladığımız materyallerde müşteri desteğinin sunulduğu belirtilmediği sürece, bu hizmet için müşteri desteği sunulmamaktadır.

Tatilhop’in hizmetlere ve işbu Kullanım Şartlarına ilişkin sorumluluğu, yasaların izin verdiği ölçüde, toplamda Kullanıcının toplam rezervasyon tutarı ile sınırlı olacaktır.

Ancak ne biz ne de siteyi ve içeriğini yaratmak, desteklemek, lanse etmek veya başka bir şekilde kullanıma sunmakla iştigal eden sorumlularımız, yöneticilerimiz, çalışanlarımız, temsilcilerimiz, bağlı kuruluşlarımız, iştirakimiz olan şirketler, dağıtıcılarımız, iştirak (dağıtım) ortaklarımız, lisans sahiplerimiz, aracılarımızdan herhangi biri, yasaların izin verdiği ölçüde; a) herhangi bir cezai, özel, vasıtalı veya dolaylı kayıp veya zararlar, herhangi bir üretim kaybı, kar kaybı, sözleşme kaybı, iyi niyet ve itibar kaybı veya bunlara zarar gelmesi, tazminat hakkının kaybı b) Site’nin kullanımı, kullanılamaması veya gecikmesi neticesinde, bundan kaynaklanan veya bununla ilgili olarak karşılaşılan veya maruz kalınan (doğrudan, vasıtalı veya dolaylı veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetler veya c) her türlü (kısmi) iptal, çifte rezervasyon gibi ilgili otel ve sair hizmet sağlayıcısının kendisine, çalışanlarına, yöneticilerine, görevlilerine, aracılarına, temsilcilerine veya iştiraki şirketlere atfedilebilecek fiiller, d) doğal afetler, grev, lokavt ve sair mücbir sebepler ya da ihtiyarımızda olmayan herhangi başka bir olay ve e) her türlü (kişisel) yaralanma, ölüm, mülki zarardan sorumlu olmayacaktır.

Kullanım Şartlarında yazılı olmayan hususlardan 1618S,. 4077SY., 4288SY., 2634SY., IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon hükümleri, Sivil Havacılık kanunu, BK., TTK., Türkiye’nin dahil olduğu uluslararası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkartılmış tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğler ile uluslararası kabul gören Frankfurter Tabelle’nin Türkiye’deki tatbik bulan TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri tatbik olunacaktır.

İşbu Kullanım Şartlarının herhangi bir hükmünün geçerliğini veya bağlayıcılığını yitirmesi, geçersiz veya uygulanamaz hale gelmesi diğer hükümlerin geçerliliğini etkilemeyecektir.

Kullanıcı, işbu Kullanım Şartlarının tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisi ile ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul ve taahhüt eder.

Kullanıcılara ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için gizlilik prensipleri bölümünü incelemenizi rica ederiz.

Kullanıcı, üyelikten doğan hak ve yükümlülüklerini Tatilhop’in yazılı izni olmaksızın devir ve temlik edemez.

İşbu Kullanım Koşullarının (varsa) farklı dillere tercümesi tamamen yardım amaçlı olup, taraflar arasında bağlayıcı olan metin her daim Türkçe versiyon olacaktır.

İşbu Sözleşme Türk hukukuna tabi olup, taraflar arasında işbu Sözleşme‘den doğacak ihtilaflarda ve her türlü hukuki işlemde Marmaris Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Web Sitesi’ni kullanarak gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz. Kullanım Şartları Kullanıcı tarafından okunarak kabul edilmiştir.

Violet Seyahat Taşımacılık Turizm Ticaret Ltd. Şti:

Adres : Çıldır mah. 165 sok. No9/2 Marmaris/Muğla
Telefon : 0252 412 55 44