Marmaris Günlük Turlar

MARMARİS GÜNLÜK TURLAR

Marmaris coğrafyası ile bizleri büyüleyen, Muğla ilinin 13 ilçesi içerisinde yer almaktadır. Yer aldığı coğrafi bölge ege bölgesidir. Güneyinde Akdeniz, batısında ise Datça Yarımadası yer almaktadır. Bu bölgeye hava yoluyla ulaşım sağlayacağınız Dalaman Havaalanı, bölgeye bir saatlik uzaklıktadır. Bu bölgede yazlar sıcak kışlar ise hafif soğuk ve yağışlı geçmektedir. Öyle ki kış aylarında yağıştan dolayı sel ve su baskınları olabilmektedir. Birçok uygarlığa ev sahibi yapmış gerek coğrafyası gerekse tarihi ile bizleri büyüleyen bu cennet topraklara gelin hep birlikte- Marmaris günlük turlar hakkında bilgi sahibi olarak -ufak bir gezi düzenleyelim.

Marmaris’te sizlerin daha verimli vakit geçirmenizi ve daha bilinçli bir şekilde gezmenizi sağlayacak Marmaris günlük turları yapılmaktadır. Her yıl birçok ülkeden gelen turistlerin bulunduğu bu bölge aynı zamanda yerli turistlerinde uğrak bölgesi olmakta.

Marmaris günlük turlar, gerek Marmaris’in coğrafyasını tanımak gerekse tarihini öğrenmek için adeta biçilmiş bir kaftan. Burada katılacağınız günlük turlar ve geçirdiğiniz vakit, yaşamınız boyunca biriktirdiğiniz güzel hatıralar ve unutulmaz anlar içerisinde mutlaka yer alacaktır.

Eğer sizde burada günübirlik geziler ile verimli vakit geçirmeye karar verdiyseniz rotanızı iyi belirlemeniz en önemli etmenlerden biri olacaktır. Marmaris günlük turlar ile birden çok etkinliğe katılabilir, farklı deneyimler elde edebilirsiniz.

Tekne Turları

Safari Turları

Kültür ve Tarih Turları

Ekstrem Turlar

Marmaris Günübirlik Turlar

MARMARİS TEKNE TURLARI

Marmaris’te katılacağınız günübirlik turlarda eğer seçiminiz Marmaris tekne turları olacaksa sıkı bir yolculuğa hazır olmalısınız. Öyle ki bu bölgeyi ziyaret eden yerel ya da yabancı turistlerin en çok tercih ettiği turlardan birisi haline gelmiş bu Marmaris tekne turları asla pişmanlık duymayacağınız en iyi aktivitelerden biri olacaktır. Burada katılacağınız tekne turları sırasında çevredeki ada ve koylar size selam dururken mağaralar kilitli kapılarını açacak, denizin maviliği ve güneşin sevecenliği yolcuğunuz boyunca sizlere eşlik edecektir. Burada farklı bölgelere tekne turu düzenleyen birçok acente olmakla birlikte seçimlerinizi kendi imkanlarınız dahilinde yapabilmeniz söz konusudur. Yolunuz Marmaris’e düşecek olursa mutlaka bir gününüzü tekne turlarına katılarak geçirmeli ve bu muazzam yolculuğu deneyimlemelisiniz. En populer Marmaris Tekne Turları aşağıdaki gibidir:

– Herşey Dahil Tekne Turu

-Davy Johnes Korsan Tekne Turu

-Yarı Deniz altı tekne turu

-Hisarönü Tekne Turu

-Sedir Adası Tekne Turu

– Dalyan Tekne Turu

 

 

MARMARİS YAT GEZİLERİ

Şayet yolculuğunuzu biraz daha renklendirmek ve farklı deneyimler elde etme niyetindeyseniz Marmaris’teki yat gezileri tam size göre. Burada Marmaris’in farklı bölgelerine düzenlenen yat gezileri var olmaktadır. Kendi standartlarınıza ve kriterlerinize uyacak yat turunu seçmeniz bu kadar çok alternatif arasında çok daha kolay olacaktır. İster günü birlik isterse birkaç günden oluşan yat gezileri ile Marmaris’in farklı yerlerini görerek güzel hatıralar ve deneyimler biriktirebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz mevcut pandemi süreci şartları ile yat gezilerine olan ilgi günümüzde giderek artmaktadır. Ayrıca Marmaris belediyesinin aldığı tedbirler kapsamında burada yapa cağınız yat gezileri ve seçeceğiniz anlaşmalı şirketin beraber uymak zorunda olduğu kurallar söz konusu olmaktadır. Bunlar kişi sayısı kısıtlaması, sosyal mesafe düzenlemeleri ve personellerin korona eğitimi gibi önlemler söz konusu olmaktadır.

 

 

 

MARMARİS SAFARİ TURLARI

Tatiliniz boyunca katılacağınız aktiveler arasında mutlaka yer alması gereken aktivitelerden biri de şüphesiz ki safari turlarıdır. Marmaris’in doğasına eğlenceli ve macera dolu bir yolcuğa çıkmak istiyorsanız Marmaris safari turları tam da sizlere göre bir doğa aktivitesi olacaktır.

Özellikle bu bölgeyi faklı ülkelerden ziyaret etmeye gelen insanları safari turu yaparken sıklıkla görebilmeniz mümkün olmaktadır. Safari turları en çok tercih edilen Marmaris günlük turlardan birisidir. Bu turlar genelde grup halinde düzenlenir. Katılacağınız safari turları ile bölge halkının yaşantısına tanık olabilir, doğal güzellikleri yakından görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Bu turlar genellikle erken saatlerde başlamakta olup güneşli havalarda yapabileceğiniz güzel bir aktivite haline gelecektir. Katılacağınız safari turu ile Marmaris’in muazzam coğrafyası eşliğinde heyecanın yüksek olduğu ve adrenalin dolu bir zaman geçireceksiniz. En Populer Marmaris Safari Turları aşağıdaki gibidir:

Jeep Safari

Atv Safari

Buggy Safari

At Safari

 

 

COVİD-19 KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLER

Yaklaşık bir yılı aşkın süredir dünyamız yoğun bir pandemi sürecinden geçmekte çok sayıda insan covid-19 sebebiyle maalesef hayatını kaybetmektedir. Yaşadığımız bu zorlu süreçte hayatımızı bütün olarak değiştirmek zorunda, yaşam alanlarımızı farklı koşullarda biçimlendirmek zorunda kaldık. Bundan dolayı tatil bölgeleri ve burada düzenlenen tur ve etkinliklerde yeni kısıtlamalar yer almaktadır.

Marmaris’te düzenlenen kurallara göre maskesiz gezmenin yasaklandığı , tur ve etkinliklerde mutlaka kişi kısıtlamasına gidilerek hijen kitinin mecbur kılındığı söylenmektedir. Aynı zamanda sosyal mesafe düzenlerine uyma zorunluluğu ve etkinlik ve tur alanlarındaki bireylerin korona virüs eğitimi alması zorunlu hale gelmektedir.

 

 

 

Covid 19 Kapsamında Alınan Tedbirler

 

Covid 19 Kapsamından Alınan Tedbirler tatile çıkmayı planlayan konuklar tarafından en çok merak edilen konuların başında yer almaktadır. Sosyal hayatın hemen her alanında alınan önlemler ve salgına karşı verilen mücadele ile önemli bir yol kat edilmiş olsa da güvenlik önlemleri hala önemini korumaktadır. Konuklarımızın sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir tatil deneyimi yaşamaları bizim için en önemli konudur. Bu noktada salgına karşı alınması ve uygulanması gereken bütün tedbirler yasal mevzuat ve yönetmeliklerin belirlediği doğrultuda taviz vermeden uygulanmaktadır.

 

Covid 19 Kapsamında Alanın Tedbirler;

  • Sosyal mesafe zorunluluğu. Konaklamalardan her türlü aktiviteye kadar bugün faaliyetlerde sosyal mesafe zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Çalışanların ve misafirlerin her türlü ortamda maske takmaları zorunludur. Bu kuralın en küçük bir istisnası yoktur.
  • Ulaşım araçları başta olmak üzere bütün mekanlarda oturma düzeni, boş koltuk bırakarak yapılmaktadır.
  • Tatiliniz boyunca zaman geçirdiğiniz her ortamda el ve yüz dezenfektanları bulunmaktadır.