'den başlyan 120.00 TL
Müsaitlik Ara

Fethiye At Safari

Created with Sketch. Fethiye, Muğla, Turkey
Değerlendirilmedi

Süre

3 saat

İptal

1 gün kala

Grub Sayısı

30 kişi

Diller

___

Genel Bakış

Fethiye At Safari

Fethiye at safari turu, çam ormanlarında at sırtında yapılan bir gezidir. Yörenin tarihini ve coğrafyasını tanıyan bir rehber eşliğinde yapılan bu turlar, tatilcilere adeta kendini kovboy film sahnesinde gibi hissettirecek bir deneyim sunar. Çam ormanları arasında gruplar halinde yapılan at safari ile doğayla iç içe macera dolu bir tatil geçirebilir, ruhunuzu doğanın dinginliğine bırakabilirsiniz. Şayet sizde tatil için sadece deniz, kum ve güneş yeterli değil diyorsanız, farklı Tatilhop ekstrem tur paketlerine göz atabilir, keyifle katılabileceğiniz aktiviteleri seçebilirsiniz.

 

Fethiye At Safari Hisarönü – Kayaköy Parkuru

Fethiye at safari, Hisarönü-Karaköy parkuru, modern hayatın karmaşası ve araç gürültüsünden sıkılanlar için adeta bir huzur kaynağı. Dost canlısı, eğitimli ve uysal atlarla yapılan bu turlar, tecrübeli olsun veya olmasın herkese uygun mahiyette. Ancak hayvanlardan veya attan korkuyorsanız, bu turlara katılmadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekebilir. Çünkü dost canlısı olsa bile seyahatiniz at sırtında geçecek bir serüven.

Fethiye at safari turları içinde genelde birinci parkur sayılan Hisarönü-Kayaköy arası parkur, orman patika yoldan oluşur. Toplamda 3 saat süren bu at turu Hisarönü’den başlar ve Karaköy’e doğru ilerlenir. Karaköy’e gelindiğinde ise burada bulunan çay bahçesinde çay-gözleme molası verebilir, böylelikle turun devamı için enerji toplayabilirsiniz.

Yaklaşık olarak 20 dakika dinlenme sonrası, yürüme mesafesinde bulunan ve buranın simgesi olan kiliseyi giriş ücretini ödeyerek görebilirsiniz. Bu süreçten sonra ise Fethiye at safari turunu tamamlamak için yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürecek geri dönüş yolculuğuna başlanır ve başlangıç noktasına varılır.

 

Fethiye At Safari Hisarönü – Tepe Turu

Fethiye at safari Hisarönü-Tepeturu, Kuşburnu ’nu kuşbakışı olarak görmek isteyenler için farklı bir at safari turudur. Hisarönü’nden başlayan yolculuk çam ağaçlarının gölgesinde devam ederek gerçekleşir. Yaklaşık olarak 1 saat süren at sırtındaki yolculuk sonrası ise Ölüdeniz ’in kuşbakışını manzarası görülebilir. Alana varıldığında yarım  saat kadar verilen molada, manzarayı fotoğraflayabilir veya yanınızda getirdiğiniz atıştırmalıkları yiyebilirsiniz.

At sırtında yapılan yolculuk sonrası görülen turkuaz, kobalt ve yeşilin kucaklaştığı Ölüdeniz manzarası ise ‘İyi ki geldim’ dedirttirebilecek güzellikte bir alan. Mola sonrası aynı rota takip edilerek başlangıç noktasına varmak için yola çıkılırken yolculuk keyfi katlanarak artar. Çünkü günün her saati ayrı bir huzur veren çam ormanları arasında yapılan bu dönüş yolculuğu en az geliş kadar size huzur verecektir. Kuş sesleri, yaprak sesleri, hafif esintisi ve çam kokusu eşliğinde yaptığınız Fethiye at safari turuna mest olacaksınız.

Fethiye’de yapılan aktiviteler arasında sıklıkla tercih edilen Fethiye at safari turu, doğanın kalbindeki huzuru ruhunuza depolamak için adeta bir fırsat. Çünkü bu tur sayesinde tatil dendiği zaman ilk akla gelen deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir kenara bırakarak, macera dolu bir serüven yaşama imkanı yakalayabilirsiniz. Böylelikle hem kendinizi özel hissedecek hem de sevdiklerinizle doyumsuz bir tatil yaşama fırsatı yakalayabileceksiniz. Üstelik tur sonunda koşulsuz bir mutluluk var. Ne dersiniz? Sizde Fethiye at safari turuna var mısınız?

 

Fethiye At Safari Turu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fethiye at safari turu hakkında bilinmesi gerekenler, bu bölgeye gelen tatilciler tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Fethiye at turu, şehir yaşamında araç kullanmaktan sıkılanlar için seçilmiş başlı başına özel bir turdur. Alanında uzman binicilerin eşlik ettiği bu turda, hem doğa içinde vakit geçireceksiniz, hem de belki de bu güne kadar hayal ettiğiniz ata bineceksiniz. Size her zamankinden farklı bir deneyim katacak olan bu tur, sanılanın aksine hem konforlu hem de güvenli seyreder. Fethiye at turuna katılmak için gidilmesi gereken başlangıç noktası çiftlik alanına, konakladığınız hotelden ücretsiz olarak transferiniz sağlanmaktadır.

Şayet daha önce hiç ata binmediyseniz ancak merak ediyorsanız, bunu sakın dert etmeyin! Çünkü tur öncesi verilen kısa bir binicilik eğitimi ile rahatça bu tura katılabilir, anı yaşayabilirsiniz. Üstelik rehberler eşliğinde seyreden seyahatte, yöre hakkında bilgiler alabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Ancak Fethiye at safari turunun keyfini çıkarmak için alanında uzman bir tur şirketinden hizmet almaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Bu sayede at sürmenin keyfine varabilir, dolu dizgin bir tatil geçirebilirsiniz. .

 

Fethiye At Safari Turu Mavi ve Yeşilin Buluşması

Fethiye deyince akla ilk mavi turlar gelir, ancak Fethiye at safari turu da doğa ve at sevenler için oldukça farklı bir deneyim. Orman arasında yapılan at seyahatinden sonra ulaşılan manzara ise bu turu deneyimleyenlere ‘Burası adeta Cennet’ten bir köşe’ dedirtir. İster tek başınıza, isterse sevdiklerinizle katılabileceğiniz bu turda, hem keyif alacak hem de tatlı bir yorgunluk hissedeceksiniz. Çünkü temiz havası, çam kokusu ve ilk defa binenler için at sırtında olmanın tatlı stresi sizi biraz yorabilir.

Asırlardır insanlığın en iyi dostları arasında olan atlar, doğa ile birleşince ayrı bir mistik hava sunmaktadır. Özellikle tarihi, doğayı ve atları seviyorsanız ve tatil seçiminizi Fethiye’den yana yaptıysanız, Fethiye at safari turu kaçırmamanız gereken bir deneyim. Çocuklarınıza hayvan ve doğa sevgisini aşılayabileceğiniz, onlarla doyumsuz vakit geçirebileceğiniz bu doğa turu sonrasında ise birbirinize ve sevdiklerinize anlatacak çok şey olacak. Ayrıca bu turu kendiniz fotoğraflayabileceğiniz gibi küçük bir ücret karşılığında çekim yaptırabilirsiniz.

Fethiye’de tatil yaparken tatil süreniz ne olursa olsun dolu dizgin bir tatil geçirebilirsiniz. İster günübirlik isterse farklı gün seçenekleriyle oluşturulan tatil paketlerinden birini seçerek tatilinizi doyumsuz kılabilirsiniz. Tatilhop, % 100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla Fethiye at safari turu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar ve bilinmeyenler hakkında size hizmet verebilir. Birbirinden farklı tatil paketi seçenekleri ile bütçenize, zevklerinize, tatil zamanlamanıza göre bir tur seçebilir ve tatilin keyfini çıkartabilirsiniz.

 

 

DEVAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLA !

ANA HUSUSLAR:

 • Günde 4 ayrı seans
 • Tur süresi 3 saat
 • Ata binme süresi 1 saat
 • Yemek ve İçecek dahil değil
 • Ata binme tecrübesi aranmıyor

Aktivite Programı

Hepsini Göster
1'ci Seans -10:00-13:00
1'ci Seans -10:00-13:00
1'ci seans

-10:00-10:30 arasında Fethiye ve çevre beldelerden misafirleri otel ve konaklama noktalarından transfer araçları ile alıyoruz.

-10:30-11:00 At çiftliğine 30 dakika süren minibüs yolculuğu müteakiben atlara biniyoruz.

-11:15-12:15 1 saat boyunca konvoy şeklinde rehber gözetimi altında at safari turunu icra ediyoruz.

-12:30-13:00 Fethiye ve çevre beldelere 30 dk'lık geri dönüş yolculuğu sonrası misafirleri otellere geri bırakıyoruz.
2 'ci Seans-12:00-15:00
2 'ci Seans-12:00-15:00
2' ci seans

-12:00-12:30 arasında Fethiye ve çevre beldelerden misafirleri otel ve konaklama noktalarından transfer araçları ile alıyoruz.

-12:30-13:00 At çiftliğine 30 dakika süren minibüs yolculuğu müteakiben atlara biniyoruz.

-13:15-14:15 1 saat boyunca konvoy şeklinde rehber gözetimi altında at safari turunu icra ediyoruz.

-14:30-15:00 Fethiye ve çevre beldelere 30 dk'lık geri dönüş yolculuğu sonrası misafirleri otellere geri bırakıyoruz.
3'cü Seans 14:00-17:00
3'cü Seans 14:00-17:00
3' cü seans

-14:00-14:30 arasında Fethiye ve çevre beldelerden misafirleri otel ve konaklama noktalarından transfer araçları ile alıyoruz.

-14:30-15:00 At çiftliğine 30 dakika süren minibüs yolculuğu müteakiben atlara biniyoruz.

-15:15-16:15 1 saat boyunca konvoy şeklinde rehber gözetimi altında at safari turunu icra ediyoruz.

-16:30-17:00 Fethiye ve çevre beldelere 30 dk'lık geri dönüş yolculuğu sonrası misafirleri otellere geri bırakıyoruz.
4'cü Seans 16:00-19:00
4'cü Seans 16:00-19:00
4' cü seans

-16:00-16:30 arasında Fethiye ve çevre beldelerden misafirleri otel ve konaklama noktalarından transfer araçları ile alıyoruz.

-16:30-17:00 At çiftliğine 30 dakika süren minibüs yolculuğu müteakiben atlara biniyoruz.

-17:15-18:15 1 saat boyunca konvoy şeklinde rehber gözetimi altında at safari turunu icra ediyoruz.

-18:30-19:00 Fethiye ve çevre beldelere 30 dk'lık geri dönüş yolculuğu sonrası misafirleri otellere geri bırakıyoruz.

Included/Excluded

 • Otelden alınma
 • Otele geri brakılma
 • Rehberlik hizmetleri
 • Sigorta
 • İçecek
 • İyecek
 • Resim ve Video cekimi

Aktivite Konumu

Created with Sketch. Fethiye, Muğla, Turkey

Yorumlar

0/5
Değerlendirilmedi
Yoruma dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Orta
0
Kötü
0
Berbat
0
1 yorumdan 0 - 0 ı gösteriliyor

Yorum Yazın

Created with Sketch.
'den başlyan 120.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

54 Yorumlar

Bunu da beğenebilirsiniz