from 150.00 TL
Check Availability

İçmeler, Marmaris Dalyan Tekne Turu

İçmeler, Marmaris/Muğla, Turkey
Excellent
Duration

11

Cancellation

Up to 1 day

Group Size

200 people

Languages

___

Overview

İçmeler, Marmaris Dalyan tekne turu, tatil için Marmaris bölgesinin eşsiz doğal güzelliğini tercih eden konukların en çok tercih ettikleri aktiviteler arasında yer almaktadır. Dalyan, sadece yerli turistler için değil dünyanın dört bir yanında gelen yabancı turistler içinde en çok tercih edilen bölgelerin başında yer almaktadır. Tatilleri için ülkemize gelen yabancı turistlerin %90’ınından fazlasının Dalyan bölgesini kesinlikle ziyaret etmeyi tercih ettiklerini söyleyebiliriz.

İçmeler, Marmaris Dalyan tekne turu, dünyanın göz bebeği olan Dalyan bölgesinde günü birlik olarak yapılan bir aktivitedir. Aktivite süresince aileniz ve sevdikleriniz ile mükemmel zamanlar geçireceğiniz tur aynı zamanda sizi eşsiz bir doğal güzelliğinde kalbine götürecek. Şayet bugüne kadar deneyimleme şansınız olmadıysa en kısa zamanda Dalyan Tekne Turu’nu incelemenizde fayda var.

 

 

İçmeler, Marmaris Dalyan Tekne Turu Hakkında Merak Edilenler

 

İçmeler, Marmaris Dalyan tekne turu Marmaris bölgesin en güzel noktalarından birisi olan Dalyan bölgesinde gerçekleştiriliyor. Günü birlik olarak gerçekleştirilen turlar konuklar için özel olarak tasarlanmış olan tekne ile yapılıyor. Tur boyunca deneyimli tur rehberleri konuklara eşlik ediyor ve bölgenin birbirinden güzel koyları geziliyor. Sık sık verilen yüzme molalarında konuklar mükemmel güzellikteki denizin keyfini çıkartabilirler. Bu koylarda geçireceğiniz zamanı uzun yıllar boyunca unutamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Yine konukların tura katılırken kameralarını da yanlarından getirmelerini tavsiye ediyoruz.

 

Dalyan Tekne Turunda Nereleri Geziyoruz

 

Dalyan tekne turunun hem yerli hem de yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen tekne turlarının başında geldiğinden bahsetmiştik. Peki, dalyan tekne turu boyunca ziyaret edilecek görülecek yerler nereler?
Dalyan Tekne Turu boyunca birbirinden güzel mola yerlerinde duraklıyorsunuz. Akvaryum koyu bunlardan bir tanesi. Mükemmel bir deniz keyfi için burada zaman geçirdikten sonra eşsiz güzelliği ile Adaköy Sahilleri ayaklarınızın altında olacak. Altın renginde plajı ile İztuzu plajı mola yerlerinden birisi. Yolculuk esnasında mola yerlerinin dışında genel olarak da mükemmel bir manzara ile başbaşa kalma şansınız var. Mavi ile yeşilin birlikteliği ruhunuza iyi gelecek.

 

İztuzu sahili Dalyan nehrinin tadlı su deltası ile Akdenizin arasında  dogal bir bariyer gorevi goren bir kum parcasıdır. Akdenizde Caretta Caretta deniz kaplumbaglarının  en onde gelen yumurtlama alanlarından biri olmasından dolayı da Kaplumbaga Plajı olarak da anılır.

 

Dalyan Tekne Turu’nda Dalya’nın ünlü çamur banyosu da unutulmuş değil. Özellikle cilde çok faydalı olduğu bilinen sıcak çamur banyosunu deneyimlemeniz için de burası da mola yerleri arasında bulunuyor. Yine tarih severler için Antik Kaunos kenti de unutulmadı.

 

Mitolojiye gore Kaunos sehri, Caria kralı Miletus  oglu ve Apollonun torunu Kral Kaunos tarafından kurlumustur. Kaunosun Byblis adında bir ikiz kızkardesi varmıs. Kendisi Kaunosa karsı kardes otesi bir sevgi beslemis. Ta ki bu duygularını bir gun mektupla kendisine acınca Kaunos en yakınında olan kisilerle baksa bir yere tasınmaya karar vermis. Kızkardesi deliye doner ve onu aramaya baslar. Uzuntusunden inthihar eder. Mitholojiye gore Calbys nehri onun gozyaslarından olusmustur.

 

 

İçmeler, Marmaris Dalyan Tekne Turu

 

İçmeler, Marmaris Daylan tekne turu tatil keyfinize farklı bir boyut katacak bir aktivite. Doğa ile iç içe geçireceğiniz zaman zarfından bedenen ve ruhen dinlenecek ve yenileceksiniz. Tabi tur boyunca konukların beğenilerine sunulacak eşsiz lezzetler de işin cabası. Şayet bugüne kadar deneyimleme şansına sahip olmadıysanız Dalyan tekne turu listenizin üst sıralarında yer alması gereken bir aktivite.

Aileniz ve sevdikleriniz ile uzun yıllar boyu unutamayacağını mükemmel bir tatil aktivitesi için Dalyan tekne turunu kesinlikle incelemenizi öneriyoruz. Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Highlights

 • 08:30-20:00 Tur Süresi
 • Tekne ile İztuzu Pajına İntikal
 • Kaunos Mezarlıklarını ziyaret
 • Dalyan çamur banyosu
 • Öğle Yemeği
 • Otel Transferi

What you will do

Expand All
08:30-09:00 Otel Transferi
08:30-09:00 Otel Transferi
08:30-09:00 saatleri arasında İçmeler ve Marmaris te kalan misafirler minibüsler ile Marmaris Limanına sevk edilir.
09:30- Tekne Marmaris Limanından Ayrılır
09:30- Tekne Marmaris Limanından Ayrılır
09:30- Tekne Marmaris Limanından Ayrılır ve 30 dk sonra Aquarium koyunda ilk yüzme molamızı veriyoruz. Yüzme molası sadece yarım saat sürücektir.
10:00-10:30 Akvariyum Koyunda Yüzme molası
10:00-10:30 Akvariyum Koyunda Yüzme molası
10:00-10:30 Akvariyum Koyunda 30 dk'lık yüzme molası veriyoruz. Ve ardından hedefimiz olan İz Tuzu sahiline doğru açık deniz yolculuğuna başlıyoruz. Yolculuk boyunca sol tarafta sürekli ana karayı görecek, bunun yanı sıra bazı ufaklı büyüklü adalar da görme imkanı bulacaksınız. İz Tuzuna ulaşmamız 2 saat civarında sürücektir.
10:30-12:30 İz Tuzu Sahiline İntikal
10:30-12:30 İz Tuzu Sahiline İntikal
10:30-12:30 İz Tuzu Sahiline yaklaşık 2 saat sürücek intikal. Burada Dalyan kooperatifine bağlı piyade tekneleri bizi bekliyor olucak. Bundan sonra Büyük Tekneden küçük piyade tekneleri nahil oluyoruz ve günün arta kalan kısmı onlara devam ediyor.
12:30-13:15 İz Tuzu Sahili Ziyareti
12:30-13:15 İz Tuzu Sahili Ziyareti
12:30 İz Tuzu sahiline ulaştığımızda daha önce de belirtiğimiz gibi Dalyan kooperatifinin piyade teknelerine transfer oluyoruz ve Dalyan nehrinin sığ deltasına denizden giriş yapıyoruz. Tekneler 20 kişi taşıma kapasitesine sahiptir. İz Tuzu sahilinde 60 dk konaklıyoruz. İz tuzu sahiline Kaplumbağa plajı da denir. Sebebi dünyaca ünlü ve UNESCO tarafından koruma altında olan Karetta Karetta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı nadir sahillerden biridir. İz Tuzu birçoğunuzun bildiği gibi bu nedenden dolayı koruma altında olan bir Milli Parktır. Sahilde zaman geçirdiğiniz süre boyunca denizden 5 m'ye kadar havlunuzu koymanız yasak olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni o bölgenin muhtemel yumurtaların olduğu alanları kapsamasıdır.
13:15-13:45 Kaunos Kral Mezarlıklarına İntikal
13:15-13:45 Kaunos Kral Mezarlıklarına İntikal
İz Tuzu sonrası tekrar piyade teknelerine geri biniyoruz ve nehir boyunca yukarı doğru hareket etmeye devam ediyoruz. 13:15-13:45 saatleri arasında 30 dk'lık Kaunos Kral Mezarlıklarına İntikal ediyoruz.
14:00-14:15 Kaunos Kral Mezarlıkları
14:00-14:15 Kaunos Kral Mezarlıkları
14:00-14:15 arasında Kaunos Kral Mezarlıklarını ziyaret ediyoruz. Tekneler ile mezarlıklara mümkün olduğu kadar yanaşıyoruz. Kaunos mezarlıkları çok yüksek ve hakim kayalıklar üzerinde inşa edildiği için tekneler ile kilometrelerce uzakta olmamıza rağmen sanki dibimizdeymiş izlenimi verir. Rehberler sizlere yerin tarihi önemini ve hikayesini yüksek sesle herkesin duyacağı şekilde anlatır.
14:30-15:00 Dalyan Çamur banyolarına intikal
14:30-15:00 Dalyan Çamur banyolarına intikal
14:30-15:00 saatleri arasında bir sonraki mola olan Dalyan çamur banyolarına intikal ediyoruz.
15:00-16:00 Dalyan Çamur Banyoları
15:00-16:00 Dalyan Çamur Banyoları
15:00-16:00 Dalyan çamur banyolarında 60 dk boyunca istirahat ediyoruz. Arzu eden misafirler çamur banyolarını, arzu edenler de termal sıcak su havuzlarını kullanabilir. Banyoların birçok sağlık sorununa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmış , yerli ve yabancı binlerce misafire yer sahipliği yapıyor.
16:15-17:00 İz Tuzuna Geri Dönüyoruz
16:15-17:00 İz Tuzuna Geri Dönüyoruz
16:15-17:00 İz Tuzuna geri intikal ediyoruz. Ardından Dalyan nehri deltasından çıkarak denize çıkıp ana tekneye geri dönüyoruz.
17:30-20:00 Marmaris Limanına Geri Dönüş
17:30-20:00 Marmaris Limanına Geri Dönüş
17:30-20:00 saatleri arasında ana tekneyle Marmaris Limanına geri intikal ediyoruz. Dönüş yolculuğu öğleden sonra olduğu için biraz daha sallantılı olucaktır. Marmaris Limanında konuşlanmış minibüslerimiz ile misafirler alındıkları noktalara geri bırakılır.

Included/Excluded

 • Marmaris'ten Dalyan deltasına tekne yolculuğu
 • İz tuzu plajını 1 saat ziyaret
 • Dalyan Çamur banyoları ziyaret
 • Kaunos mezarlıklarını ziyaret
 • Öğle yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Sigorta
 • Fast Food
 • İçecekler
 • Resim ve Video çekimi

Activity's Location

İçmeler, Marmaris/Muğla, Turkey

FAQs

Gün boyunca içeceklerimizi satın alabilecek bir yer var mı?
Doğrudur gün boyunca ana teknede her katta bulunan barlardan içeceklerinizi ücret karşılığında temin edebilirsiniz. Dalyana varınca da kooperatif piyade teknelerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca İz Tuzu Plajında ve çamur banyoları tesislerinde bulunan restorant barlardan içecek satın alabilirsiniz.
Mavi yengeç satın alabileceğimiz bir yer var mı?
İz tuzu sahili yakınlarında birçok balıkçı teknesi bulunur ve bunlar özellikle mavi yengeç yakalar. Tur tekneleri ile balıkçı tekneleri anlaşmalıdır. Balıkçı teknleri turistlere kareta kareta kaplumbağlarını göstermek için çaba gösterir. Kaplumbağalar yangeçlere bayılır ve bunu bilen balıkçılar kaplumbağaları ipe bağlı bir yengeçle su yüzeyine çeker. Aynı zamanda da mavi yengeç yemek isteyen misafirlere satarlar. Bu şekilde her iki taraf da birbirine yardımcı olur.

Reviews

5/5
Excellent
Based on 1 review
Excellent
1
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
dalyan tekne turu 3
Emre Azalı
30/05/2021
Hem doğa, hem deniz hem de tarih seviyorsanız tercih etmeniz gereken bir tur mutlaka. Biz daha gitmeden etkilemişti bizi tur içeriği. Gidince doğru tercih olduğunu da anlıyorsunuz. Deniz çok temiz ve berraktı, koylarda yüzerken çok keyif aldık arkadaşlarla. Yüzme süreleri hiç bitsin istemedik :D Kaunos Kral Mezarlıkları efsaanee ötesi bir geçmiş ve tarih kokan bir yer resmen. Gitmeden önce biraz da araştırmanızı tavsiye ederim. Hayret ediyorum yani zamanında o şartlarda o kadar yüksek yerlere bu yapılar nasıl konumlandırıldı, yapıldı. Gerçekten hayran kalmamak elde değil gidip görmelisiniz mutlaka
View More
Showing 1 - 1 of 1 in total

Write a review

from 150.00 TL

Organized by

bülent mutlu

Member Since 2019

14247 Reviews

You might also like